Haliç Üniversitesi’ndeki koltuğuna oturtmadılar

Yüksek Öğrenim Kurumu(YÖK) tarafından geçtiğimiz yıl Haliç Üniversitesi Mütevelli Heyeti Başkanlığı görevinden alınan ancak Ankara 11. İdare Mahkemesi kararıyla görevine geri dönen Prof. Dr. Sinan Artan dün mahkeme kararının 47. gününde yanında avukatı ve bazı eski heyet üyeleriyle Haliç Üniversitesi’ne giderek odasına girdi.
Ancak profesör Artan ve beraberindekiler okulun güvenlik görevlileri tarafından bir süre sonra zorla dışarı çıkarıldı. Yaka paça odasından atıldığını söyleyen Prof. Artan, “Biz sadece mahkeme kararının uygulanmasını istedik. Ancak karga tulumba dışarı atıldık” dedi.

‘Patagonya’da bile olmaz’
Olay sırasında hafif şekilde darp edildiğini savunan Artan yaşadıklarını şöyle anlattı: “Biz mahkeme kararıyla bu sabah(dün) üniversiteye gittik. Bir anda odaya 30 kişi doldu ve bizi 8. kattan en aşağı indirdiler. 44 yıldır bu devlete hizmet eden biri olarak böyle bir uygulamaya maruz kaldık. Burası Patagonya değilse mahkeme kararları geçerlidir. Patagonya’da bile olmayacak bir mesele Türkiye’de yaşandı. Mahkemenin verdiği karar üzerinden 47 gün geçti. Hala görevime geri dönemiyorum. Konuyu önce valimizle sonra da İçişleri Bakanımızla görüşeceğim.”

 

Bir önceki yazımız olan Rusya'nın konuştuğu ilginç tablo! başlıklı makalemizde medyedev, medyedev putin tablo ve skandal hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *