Hakan Peker: Sanatçıları sokakta görmek istemem

İpek Tuzcuoğlu’nun programına katılan Hakan Peker, POPSAV Başkanı olduğu dönemde hayata geçirdikleri Sanatçı Yaşam Evi’nin en büyük gurur kaynağı olduğunu söyledi.

ürk pop müziğinin sevilen isimlerinden Hakan Peker, Cine5’te ekrana gelen ‘İpek Tuzcuoğlu İle Yüzleşme’nin konuğu oldu. Tuzcuoğlu’nun sorularına samimi yanıtlar veren şarkıcı, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin yardımlarıyla Yakacık’ta açtıkları Sanatçı Yaşam Evi ile gurur duyduğunu belirtti.
Hakan Peker, POPSAV Başkanı olduğu dönemde, eşi Arzu Öztoprak’ın girişimleriyle hayata geçirilen projeyi şu sözlerle anlattı:

“Hazırlıkları 10 yılı bulan Sanatçı Yaşam Evi’ni yüzümüzün akıyla bitirdik. 80 odalı bir merkez yaptırdık; şu anda 40’a yakın kişi burada barınıyor. İstanbul Belediye Başkanı Kadir Topbaş’a gittik. ‘Sanatçılar mağdur oluyor, barınacak yerleri yok. En azından bir yaşam evi olsun’ dedik. Başkan da bizi destekledi.
Birçok sanatçının sektörde emeği var. Hiçbirini sokak kenarında bir bankın üzerinde görmek istemem. Devlet sanatçısına sahip çıkmalı.”

Bir önceki yazımız olan Murat Yıldırım ve Ezgi Mola 'Kocan Kadar Konuş'u anlattı başlıklı makalemizde ezgi mola, kocan kadar konuş ve Murat yıldırım hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *