Haftanın Oyunu – Gölgelerin ardında – Shadowrun Return

2054 Seattle’ında insan, ork, elf, trol ve cüce gibi varlıklar hep birlikte yaşıyor. Cyberpunk evrenindeki maceranızsa, her şey yolunda giderken eski bir arkadaşınızın ölüm haberiyle başlıyor.

Cinayeti araştıracağınız oyunda para karşılığı pis işler yapan bir “Shadowrunner”sınız. İzometrik bakışla oynanan oyun, bir RPG. Sokak samurayı, büyücü, şaman ya da dövüş üstadı gibi karakterlerden birini seçip gizemin içine dalabiliyorsunuz.
Görev sistemiyle ilerleyen oyunda seslendirme yok. Altyazılar bol olduğundan iyi bir İngilizce gerekli. Görevlere başlamadan önce yanınıza parayla destek kuvvet alabiliyorsunuz. Dövüş sisteminde aksiyon puanlarıyla yapacağınız hamleleri iyi düşünmelisiniz. Çünkü yapay zekâsı bir hayli iyi. Shadowrun’da karakterinizin özellikleri “karma” puanlarıyla yükseltiliyor.
Oyun, istenildiği yerde kayıt edilemese de -ki bu bir rezalet- çizimleri ve dövüşlerdeki taktikselliğiyle kendisini oynatıyor.

Yapımcı: Harebrained Schemes Platform: PC

Bir önceki yazımız olan Swarovski lokale yöneliyor başlıklı makalemizde blog, facebook ve google hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *