Hadise röportajda hayatını ve projelerini anlattı

Hadise, başarısının sırrını açıkladı:  “Çok çalışmak, disiplinli olmak ve “Vay be, ben ne oldum!” dememek…  Nereden geldiğini unutmayacaksın!”

2005 yılında ‘Sweat’ albümüyle girdiği pop müzik piyasasında dikkatleri üzerine çeken Hadise, başarısını geçen yaz çıkardığı ‘Tavsiye’yle devam ettiriyor.
‘Nerdesin Aşkım’dan sonra ikinci klibi ‘Prenses’ şarkısına çeken Hadise ile buluştuk; jüri üyesi olduğu ‘O Ses Türkiye’ yarışmasını, başarılarını, hayallerini ve aşkı konuştuk….

’Tavsiye’ nasıl bir albüm oldu?
Ablam Hülya         Açıkgöz’le ilk defa bir albümün yapımcılığını üstlendik. Bunun hiç de kolay bir şey olmadığını gördüm. Pozitif düşünce ve emek isteyen bir iş. O dönem gerçekten çok şey öğrendim. Tam beni yansıtan, pozitif bir Hadise albümü olduğunu düşünüyorum. Ama tabii önemli olan insanların beğenmesiydi ve beğenildi.

 ’Prenses’ şarkısının klip çekimleri nasıl geçti?
‘Nerdesin Aşkım’dan sonra bu klipte bambaşka bir Hadise gördüler. ‘Prenses’te çok eğlenen, kendisini prenses gibi gören bir Hadise’yle karşılaştılar. Şarkıya uygun, renkli, bol eğlenceli bir klip oldu.

 Çevrenizde size prenses gibi davranıyorlar mı?
Küçük şeylerle mutlu olup, kendimi prensesler gibi hissedebiliyorum. Mesela ‘O Ses Türkiye’deki asistanım daha ben istemeden Türk kahvesi getirir. O zaman kendimi prenses gibi hissedebiliyorum.Mutlu olmak için çok büyük şeyler beklemem. Değerli bir cümle de bana o hissi verir.

 Birçok kadın şımarmayı ya da şımartılmayı sever. Siz de bunlar yok mu?
Şımartılarak büyüyen biri değilim. Bu saatten sonra kendi kendimi şımartayım diye düşünüyorum. Kendime güzel bir şey aldığımda, şarkı söylerken şımarabiliyorum ama bu negatif anlamda değil.

 Başarınızın sırrı nedir?
Çok çalışmak, disiplinli olmaya devam etmek ve “Ben ne oldum, neler yaptım” dememek…
Nereden geldiğini unutmayacaksın. Bir müzik yarışmasına katıldığımda 15 yaşındaydım. Bu yaşıma kadar çok güzel şeyler yaşadım. Hayal ettiğim her şeyi Allah bana yaşattı. Daha da hayallerim var, inşallah onlar da olur. 15 yaşımdan beri şunları öğrendim; naifliğim biraz gitti, paniklemiyorum ama hep kendim kaldım.

“EN iYiSiYiM” DEMiYORUM
 Çok eleştirilen, haber olan isimlerden birisiniz. Bunlara “Meyve veren ağaç taşlanır”  mantığıyla mı bakıyorsunuz?
Bence öyle, başka ne olabilir ki? Kimselere sataşmadan, işimi düzgün yapmaya çalışanlardanım. Kaliteli klipler çekiyorum. Çok emek harcıyorum ve işimi iyi yapıyorum. Kendi alanımda iyi olduğumu düşünüyorum. “En iyisiyim” demiyorum ama yaptıklarımı başarılı buluyorum. Zaten farkındaysanız işime çok fazla yorum yapılamıyor. Kıyafete ya da görüntüye laf atılıyor. Yapacak bir şey yok, bir yerden vuracak insanlar.

 İleride kendinizi nasıl görmek istiyorsunuz?
Hayalim 60 yaşında  da sahnede olmak. İnşallah o yaşta da hâlâ sahnede dans edebilirim.

HAYATIMDA HEP AŞK VAR
Erkekte sizi ne etkiler?
Her şeyden önce insan olması… Benim için herkes eşit. Yani klipte çay yapan insan da, benim için yönetmen kadar değerli. Annem bana kendi ayaklarımın üzerinde durmayı öğretti. Yani erkek seni maddi anlamda mutlu etmemeli. İşim var, çok çalışıyorum ve mutluyum. Mutluluğuma mutluluk ekleyebilecekse çıksın karşıma. Şu anki mutluluğumdan eksiltecekse hiç gelmesin. Egolu olmasın ve benimle yarışmasın. Kendisini benim yanımda küçük görmesin. Yanımda güçlü dursun. Beni, ben olduğum için seven birini istiyorum. Ünlü  olduğum için bir yüküm, sırt çantam var. Bazen ağır gelebiliyor. O yükü taşıyabilmeli. İstediklerimi karşı taraftan alabiliyorsam; dünyanın en mutlu erkeği o olur.

 Peki aşık mısınız şu ara?
Her zaman… Aşk benim hayatımda her zaman var. Aşkın sadece kadın ve erkek arasında olması gerekmiyor. Annemle dolaşırken de aşk doluyum.

‘O SES’LE  KENDiMi TANITTIM

 ’O Ses’in hayatınızdaki önemi nedir?
Bence bu yarışma sayesinde kendimi Türk halkına çok güzel bir şekilde tanıtabildim. Çünkü insanlar ‘O Ses Türkiye’den önce beni kliplerden, röportajlardan tanıyordu. Kliplerdeki Hadise, yarışmadaki Hadise’den çok farklı. Yarışmada duygularımı, samimiyetimi gördüler. Bu benim için çok önemliydi çünkü insanlar önyargılı olabiliyor. Program kendi ekranım gibi oldu… Bu işe başlarken Acun Ilıcalı’dan rica etmiştim; “Kimse reyting için üzerime gelmesin” demiştim.
Çünkü ben kavgacı biri değilim.

 Acun Ilıcalı ve diğer jüri  üyelerini birkaç kelimeyle anlatabilir misiniz?
Acun Ilıcalı: Çok değerli.
Bana inandığı ve beni jüri olmaya ikna ettiği için teşekkür ederim.
Gökhan Özoğuz: Tek kelime; bebek. Gökhan gerçekten çok tatlı.
Mazhar Alanson ve Özkan Uğur: Efsane. Daha ben doğmadan bu işe başlamışlar; onlara saygım sonsuz.
Ebru Gündeş: Hem sevdiğim bir ses, hem de  sevdiğim  bir insan.

YAŞLANDIKÇA RAHATLIYORSUN

 Hoşunuza gitmeyen bir huyunuz var mı?
Bundan üç yıl öncesi kadar olmasa da, paniklemek. Bazen hakkımda yapılan haberlere takılıyorum. Ama insanlar yaşlandıkça bir şekilde rahatlıyor.     “Aman bunu mu takacağım…” diyorsun ve huzurlu olmayı seçiyorsun.

 Vazgeçilmezleriniz     neler?   
Hayatın tadını çıkarmaktan, gülmekten, kararlarımı kendim almaktan ve düşüncemi söylemekten hiç vazgeçmem.

 Şimdiye kadar yaptığınız en iyi hamlenin ne olduğunu düşünüyorsunuz?
Eurovision Şarkı Yarışması benim için bir dönüm noktasıydı. Hayatımdaki her şey, birden çok hızlandı. Çok farklı farklı dünyalara girip çıktım.

OYUNCULUK YAPABiLiRiM

 Oyunculuk gibi bir hayaliniz var mı?
Birçok oyunculuk teklifi alıyorum; bir aksiyon filminde rol almak isterim çünkü ters köşe yapmayı seviyorum. Aslında sadece tecrübe olsun diye istiyorum. Sonuçta sinema bambaşka disiplin isteyen bir iş. Bence onu yaparken başka şeylerle uğraşmamalısın. Gerekirse eğitim de alırım. Ama yapamıyorsam; durumu kabullenirim “Bana göre değilmiş” demeyi bilirim. Maalesef Allah herkese her yeteneği vermiyor.

Hadise’nin Prenses şarkısına çektiği klibin fotoğrafları

 Hadise’den Oğulcan Engin açıklaması

Hadise Tavsiye albümünü anlattı

ABDULLAH MALKOÇ – Milliyet

Bir önceki yazımız olan Sinan Akçıl, Ebru Şallı'dan habersiz defilede başlıklı makalemizde ebru şallı ve Sinan Akçıl hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *