Güzel Köylü’nün yıldızı Su Kutlu Türkiye’den ayrılacak

‘Güzel Köylü’ dizisinde rol alan genç oyuncu  Su Kutlu, ileride Türkiye’den ayrılmayı düşündüğünü söyledi

Siyasi gerilimlerden bunalan, öfkeli seslerden kaçmak isteyen herkesin dilinde aynı cümle: Yurt dışına mı yerleşsek?                                            Oyuncu Su Kutlu da, ileride Türkiye’den ayrılmayı düşünüyor. Henüz 23 yaşında olmasına rağmen üç yılını yurt dışında gezmeye ayıran Kutlu, gelecek hayallerini, yaşadıklarını, yeni dizisini Tempo dergisine anlattı.

Oyunculuğa nasıl adım attınız?
Aslında tesadüf oldu. 2012’de Maximus reklamında oynadıktan hemen sonra dizi teklifi geldi. ‘Hayatımın Rolü’ne başladım. Benim için büyük bir şanstı. Hiç boşta kalmadım. ‘Ali Ayşe’yi Seviyor’, ‘Çalıkuşu’; şimdi de ‘Güzel Köylü’deyim.

 Oyunculuk eğitimi aldınız mı?
İlk dizimde oyuncu koçlarım oldu, eğitim almadım. Üniversiteyi bile hâlâ okumadım ama tabii ki okuyacağım. Psikoloji     okumak istiyorum, ama         acelem     yok.

 Psikoloji merakı nereden?
Liseden beri psikoloji okumak     istiyorum.  Tabii “Bunun için ne yaptın?” diye sorsanız, hiçbir şey yapmadım, sadece karar verdim.

 Okula gitmemeniz sisteme bir başkaldırı mı?
Olabilir. Bana küçükken de ‘Çok asi’ derlerdi. Hep hocalarla papaz olurdum.  Herkes gibi değildim. Onlara göre bu yanlıştı, herkesin aynı olması gerekiyordu. Fakat herkes özgür yaşamayı     hak eder.

   iTALYA SEMPATiK GELiYOR

 Peki, bu kadar ülke gezdiniz, yerleşmeyi düşündüğünüz bir yer var mı, yoksa  İstanbul’dan memnun musunuz?
Onu hâlâ bulamadım ama bu benim için çok önemli bir şey, çünkü onu keşfettiğim
zaman oraya yerleşeceğim.
Şu ara İtalya sempatik geliyor ama daha önce hiç gitmedim. Orada sanki bir şeyler
olacak gibi görünüyor.

 Hayatınıza burada devam etmeyi  düşünmüyor musunuz?
Kesinlikle düşünmüyorum. 35’imden sonra kendimi yurt dışında görüyorum. Daha medeni bir yerde yaşamayı tercih ederim.
Ben çocuğu çok severim; anne olacak yaşa geldiğimde de boy boy çocuklarım olsun isterim. Onları Türkiye’de mi büyüteceğim?

“HAYATLARI MAHVOLUYOR”

Türkiye’nin eğitim sisteminde özgürlük yok mu?
Mesela İskandinav ülkelerindeki sistemde, herkes     kendi yeteneği doğrultusunda okuyor. Bizde öyle bir şey yok ki! Herkese aynı şeyler dayatılıyor. Bunu mantıklı bulmuyorum.
Nice sanatçı kişilik -ben sanatçı değilim- matematik çalışmak zorunda olduğundan hayatı mahvoluyor.

 Boş zamanınızı nasıl değerlendirdiniz?
Gezerek. 18 yaşımda mezun oldum. Hiçbir zaman ders çalışabilen biri olmadım. Üniversite olayını hep erteledim. Reklamın üzerine dizi gelince dershaneye bile gidemedim. Aradaki üç yıl boyunca çeşitli ülkelere gittim.

 Enteresan bir olay yaşadınız mı?
İspanya’da gezerken, sokakta yatan bir adama rastladım. Elimdeki bira ile ona şerefe yaptım. O da İspanyolca “Oturmaz mısın?” dedi. Ben de kabul edip yanına oturdum. Adam bana Türkiye’nin politik durumundan girdi, tarih dersi verdi.  Çok şaşırdım.

 

Bir önceki yazımız olan Merve Boloğur New York Moda Haftası'nda başlıklı makalemizde Merve Boloğur, Merve Boloğur New York Moda ve New York Moda Haftası hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *