Gülhan Şen ile eğlenceli bir röportaj

Şimdilerde yeni yayın döneminde ekranda olmak için aldığı teklifleri değerlendiren Gülhan Şen’le stilkolik.com, moda üzerine renkli bir söyleşi yaptı

Ekranda olan biri için moda sizin gözünüzde nerede?
Kendi adıma “son modaya uygun” görünmekten ziyade ruhumu, o anki enerjimi ve halet-i ruhiyemi yansıtacak kıyafetler giymeyi tercih ederim ve o kıyafetler de genellikle rengarenk, eğlenceli tasarımlar olduğu için belli bir tarz oluşturdu zamanla.

Stilinizi nasıl tanımlarsınız? Tarzınızı üç kelimeyle anlatmanız gerekseydi bu kelimeler hangileri olurdu?
Kelebek, masal, çocuk…

Bir sürü ülke ve şehir gezip gördünüz. Moda anlayışını, tarzını, sokak stilini en beğendiğiniz yer neresi? Size göre hangi şehir daha stil sahibi? Hangi şehrin sokak stili sizin tarzınızı en çok yansıtıyor?
Güney Kore’nin başkenti Seul’de kızlar da erkekler de çok stil sahibi maşallah. Hem şık, hem farklı, hem de cesur giyiniyorlar. Sonra Ukrayna’nın Lviv şehriyle, Lübnan’ın başkenti Beyrut’taki kadınlar oldukça feminen tarzlarıyla dikkatimi çekmişti. Stilimi hangi şehir en iyi yansıtıyor sorusuna gelince… “Gülhan Şen x 10” olsa da “Harajuku” derim! Japonya’nın başkenti Tokyo’nun bir bölgesi Harajuku ve buradaki gençlerin çılgın ve rengarenk giyim tarzı bir moda akımı dünyada. Gwen Stefani’nin “Harajuku Girls” şarkısı bu stile ithafendir.

İstanbul’un sokak stili nasıl?

İstanbul rengarenk bir podyum… Ancak üzerindeki defile oldukça renksiz geçiyor… Renksiz derken canlı renk ve tarzlardan uzak manasında diyorum. Kalabalık toplulukların olduğu bir alana bakın ve hep koyu tonları, göze çok çarpmayan giyim kuşamları göreceksiniz. Arada dikkatinizi cezbeden, gözalıcı bir iki model geçiyor podyumdan sonra yine uzun süre aynı elbiseyi izliyor gibisiniz.

Tarzını çok beğendiğiniz ünlüler kimler?
Kimileri için çok rüküş olsa da bana göre uçuk kaçık, sıradışı ve eğlenceli Lady Gaga…
Korkarım Amerika’da ünlü bir şarkıcı filan olsaydım hayatımın bir döneminde galiba öyle giyinirdim ben de! Yarı çıplak kıyafetleri hariç tabii!
Mazallah annemin yüreğine inerdi valla! Onun dışında da normal insan kıyafetleri söylemem gerekirse Marion Cotillard ve Nicole Kidman’ın çok hoş giyindiğini düşünüyorum. Erkeklerdeyse Johnny Depp der saygıyla susarım!

Gülhan Şen röportaj

‘Crocs giymem freebag takmam’

Moda bile olsa asla giymem dediğiniz bir şey var mı?
Freebag takmam! Şeffaf sütyen askıları kullanmam! Crocs giymem! Yemin etmedim tabii bu konuda ama büyük konuştum bak! Umarım bir gün bu röportajı karşıma çıkarmazlar. Düşünsenize atıyorum bir tatil fotoğrafımı çekmişler ve ben crocslarla filan dolaşıyor, bir yandan da bir şeyler yudumluyorum. Alttaki başlık direk şöyle: “Büyük Lokma Ye, Büyük Söz Söyleme!” Hayırlısı artık, söyledik bi kere…

Sizce yapılan en büyük moda hatası hangisi?
Yakışsa da yakışmasa da moda diye bir şeyin giyilmesi, yapılması genel geçer en büyük moda hatası bence! Ablacığım Rihanna saçı hepimizde onda durduğu gibi durmuyor be, ya da kanka bırak da fötr şapkayı Johnny Depp taksın diyesi geliyor bazen insanın.

‘Dünyanın renkleri gardırobumda’

Favori tasarımcılarınız kimler?
Günlük hayattaki ve programdaki kıyafetlerimi ancak Anna Sui’den giyerdim, ondan başkası kurtarmaz! Özel günlerde kendimi zarif ve şık hissetmek istersem de Zuhair Murad derim.

Dünyada herhangi birinin gardırobuna sahip olmak isteseydiniz bu kişi kim olurdu?
Marie Antoinette veya The Tudors kızları ahahahaa!
Gardırobunuzda en çok değer verdiğiniz parça hangisi ve neden sizin için bu kadar önemli?
Anısı olan kıyafetlerim en kıymetli olanlar… Bana belli bir yeri, anı ve kişiyi hatırlatan kıyafetlerim. Üniversitedeyken en sevdiğim hırka, annemin benim için ördüğü bereler, erkek arkadaşım elimi ilk tuttuğunda üzerimde olan elbise gibi… Ona baktığımda, dokunduğumda beni geçmişte yolculuğa çıkaran kıyafetlerim en önemli olanlar.

Giymekten en çok keyif aldığınız şeyler neler?
Şapkalar, botlar, etekler, taytlar ve kapüşonlu şeyler… Erkeklerde de kapüşonlu kıyafetler çok hoşuma gider! Çok büyük puan yazarım direk kapüşonlu varsa üzerinde…

Bir önceki yazımız olan Türkiye’nin en seksi kadını: Simge Tertemiz başlıklı makalemizde Simge tertemiz, Süper Star Life ve Türkiye’nin en seksi kadını hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *