Gülben Ergen’e ‘ülkücü’ tepkisi

Gülben Ergen‘in, Instagram sayfasında Özgecan Aslan’ın katil zanlısı Suphi Altındöken’in bir arkadaşıyla ülkücülerin yaptığı bozkurt işaretiyle poz verdiği fotoğrafını “Kıza tecavüz ettiğin yüzün, işkence bakan gözün, o birleştirdiğin parmaklarınla mı kestin Özge yi! O parmaklarınla mı yaktın sonra! Neslin kurusun” notuyla paylaşması ülkücüleri kızdırdı.

Gülben Ergen‘in paylaştığı fotoğrafın ardından ülkücüleri hedef gösterdiği gerekçesiyle Twitter’da ‘GülbenErgenBuKahpelikNeden’ şeklinde bir etiket açıldı ve Ergen kısa sürede Trend Topic listesinde ilk sıralara yerleşti. Tepkilerini attıkları tweet’lerle dile getiren sosyal medya kullanıcılarının yazdıklarını gören Ergen ise Instagram’dan açıklama yaptı. Ergen, “İyi insan iyiliğin peşindedir. Katilin veya iyinin siyasi düşüncesi, dili, dini, ırkı beni hiç ama hiç ilgilendirmez” dedi. MHP İstanbul İl Başkan Yardımcısı Mehmet Aslan ise Intagram sayfasında Gaziosmanpaşa’da bozkurt işaretiyle poz veren çocuklarla fotoğrafını paylaşarak Ergen’e “Şimdi bu yavrular cani mi, sapık mı, canavar mı, bu parmaklar suçlu mu? Hayır tam tersine onlar bu ülkenin geleceği, gerçek teminatı. İşte şimdi birleştirdikleri parmaklarla ileride sanata, ilime, bilime imza atacaklar. Tüm önyargılara ayrımcılara, müfterilere rağmen” diyerek tepki gösterdi. Ergen’e atılan tweet’lerden bazıları ise şöyle;
Meltem Karakaya: Sen kimsinki ülkücülere laf atıyorsun? Senden mi sanatçı olacakmış. Türk milletinin sana kazandırdığı parayla maddi olarak yükseliyorsun. Maneviyatın zaten ortada. Kocana göre görüş değiştiriyorsun.
Emel Cantürk: Tabi ki ülkücülere sataşacak, televizyon programları izlenmiyor, reyting yapamıyor belli ki bir sonraki adresi siyaset. Ülkücüleri kötülersem siyasette yer yaparım sandı. Bu Tuğçe Kazaz’ı da geçti. O kocaya göre din, Gülben kocaya göre siyasi görüş değiştiriyor. Allah arttırsın Gülben’cim.
ezgiekc: Her ülkücünün aynı kefeye konulmaması gerektiğini sana biz mi öğretecegiz !!!
Meltem: Böyle bir resmi koymakla Özgecan’ı siyasete alet ediyorsunuz size yakışmadı Gülben hanım. Burada zafer işareti yapan biri de olabilirdi bizim konumuz bu değil. Eleştirimiz kadın cinayetleri tecavüzler eğitim ahlak vs vs…
Azra Asena: Her bozkurt yapan ülkücü değildir. Bülent Arınç da bozkurt yaptı, Kemal Kılıçdaoğlu da bozkurt yaptı. Her albümü çıkan iyi şarkıcı olamayacağı gibi her bozkurt yapan da ülkücü olamıyor Gülben hanım. Bundan sonra haddini bil ülkücülüğe laf söylerken iki kere düşün.
Hüsne Nazlı Dal: Gülben Ergen soytarısı, zamanında alkış tuttuğu örgütten kaçan kadınlar için de iki kelime edebilir mi?
Serkan Çomak: Yazıklar olsun. Bu ülkede sanatçıyım diye gezen fırsatçılara. En az o tecavüzcü sapıklar kadar hayvanlaşmışsınız.
Hüseyin Özkan: Kucaktan kucağa gezen kevaşeler bu cinayetten payına düşeni almalı, çenesini kapatmalıdır.
Ayşe Aslan: Gülben Ergen derdin ne anlamış değilim AKP yalakalığı mı? Konser teklifi falan mı gelmiyor?
Ses Ver Türkiye: Özgecan Aslan’ın katledilişi üzerinden siyaset yapan, yayınladığı fotoğrafla kin kusup hedef gösteren, karalayan Gülben Ergen.

Bir önceki yazımız olan Şeref Meselesi'nde Yiğit mafya babası mı? başlıklı makalemizde Kerem Bürsin, şeref meselesi ve şeref meselesi yiğit hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

1 Response

  1. February 18, 2015

    […] Gülben Ergen’e ‘ülkücü’ tepkisi […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *