Gülben Ergen Mustafa Erdoğan hakkında konuştu

Gülben Ergen’den iki yıl önce boşanan Mustafa Erdoğan sessizliğini bozdu; aşk hayatını ve çocuklarıyla olan ilişkisini ‘Seyahatname’ dergisine anlattı

Eski eşi Gülben Ergen’den üç oğlu olan Mustafa Erdoğan, aşk konusunda sınıfta kaldığını itiraf ediyor ve ekliyor: “Artık aşka mesai harcamıyorum…”

Mustafa Erdoğan; ilklere imza atmış, iki üniversite mezunu, ses getiren projelerin ve ödüllerin sahibi başarılı bir adam. ‘Anadolu Ateşi’ sahnedeyken onları izlemek yerine, ekibe dans ederek eşlik ediyor. Aynı zamanda Ares, Atlas ve Güney’in babası. Üç başarılı isim olan Deniz, Yılmaz ve Mustafa Erdoğan üçlüsünün en büyüğü. ‘Seyahatname’ dergisine konuşan Erdoğan, özel ve iş hayatı ile ilgili çok özel açıklamalarda bulundu…

Türkiye’de rakip gördüğünüz bir dans grubu var mı?
Dünyada rakibimiz yok, keşke olsa (gülüyor). Yıllardır devam ediyor ve değişiyoruz. Şu an ise yeni bir versiyon oynuyor.

İşiniz gereği dünyanın birçok yerine gittiniz, hâlâ görmediğiniz yerler kaldı mı?
Peru kaldı. Bir gösterimizde Atlas Okyanusu’nun ortasında bir adaya gittik. Atlasda görünmüyor bile! Nüfusu 12 bin ve biz altı gece gösteri yaptık. İzlemeyen kimse kalmadı.

KİTAP YAZIYORUM
Dünyayı gezen biri olarak, en iyi mutfak neresi sizce?
Tartışmasız Lübnan. Uzakdoğu da güzel ama Lübnan başka. İnanılmaz meze çeşitleri var. Bir de her yediğimiz şeyin ruhu olduğunu düşünüyorlar. Örneğin ruhunun ölmemesi için tavuğu yirmi dakika pişirip bekletiyorlar. Bu sebzeler için de geçerli.

Şimdiye kadar hep canlı gösteriler yaptınız, sinemayla ilgili düşünceleriniz var mı?
Bu işlere kardeşim bakıyor (gülüyor). Sinema tabii ki hayal ettiğim bir şey çünkü hayatta varılacak en son yer sinema. Bir şeyler de yazıyorum, yarı belgesel olan bir anlatı. Sanırım bir yıl içerisinde başlayacağım. Bunu senaryoya çevireceğiz. Dönüp yazılarımı okuyunca; bazen çok keyif alıp “Vay be” diyorum, bazen de beğenmiyorum. Bir de kitap yazıyorum.

AŞKA MESAİ HARCAMAM
Aşk hayatınız ne durumda?
Aşk konusunda sınıfta kalmış bir adamım. Aşırı güvenden notum kırılmış. Ya fazla kırılmışım ya da benimle aynı gezegenden gelen insanlar artık yok. Artık aşık olamıyorum. Son deneyimim de beni zaten fazla savurdu. Bu konuya mesai harcamıyorum.

Tekrar evlenmeyi düşünüyor musunuz?
Asla.

Aşk defterini kapattınız yani… Aşk olmayınca olur mu?
Bir şair arkadaşımdan ödünç aldığım lafı söyleyeyim: “Can çekişen aşkları vurmalı…”

KORKMAYI ÖĞRENDİM

Baba olduktan sonra hayatınızda ne değişti?
Korkusuz bir adamdım, korkmayı öğrendim. Çocukluğumda okula yalnız giderdik. Bir keresinde yolda kurtlarla karşılaştığımızı hatırlıyorum. Kokumuzu almasın diye kendimizi kara gömmüştük. Sonra sıcak bir eve sığındık, bizi karla ovdular çünkü donmak üzereydik. Kurt, belli ki aç değilmiş yoksa bizi yemişti(gülüyor).
Bir gün Atlas ve köpeğimizle yürüyüşe çıktık. Yavru bir domuzla karşılaştık. Sopa ve köpeğimiz sayesinde domuzdan kurtulduk. Atlas, bu durumun resmini yapmış. Baba ve çocuk, domuzla karşı karşıya… (gülüyor). Yine gelir diye tuzaklar kurduk. Korkmayı işte bu yüzden öğrendim. Hayat bizim çocukluğumuzdaki gibi değil.

Çocuklarınızı nerede görmek istiyorsunuz? Sahne de mi yoksa yanınızda mı?
Kendisine sorulduğunda Atlas, “Ben babanın yerine geçeceğim” diyor. Ares de biraz öyle. Hangisi babanın yerine geçsin diye tartışıyorlar. Güney de öğretmen olmak istiyor.

Erdoğan için kelimelerin serbest çağrışımları…
* Aşk: Çocuklar
* Çocuk: Aşk
* Evlilik: Asla
* Dans: Her şey
* Müzik: Ruh
* Güneş: Deniz
* Uçak: Yaşam alanımız
* Tatil: Çalışmak
* Sahne: Zaman tüneli
* Yetenek: Dans
* Olmazsa olmaz: Başarı
* Şans: Hep yanımda
* Doğum: Yeni proje
* Dünya: Küçük memleketimiz
* Türkiye: Büyük aşk, cennetimiz
* Anadolu: Eşsiz hazine
* Ateş: Varlık sebebimiz

HAYATIMIN MERKEZiNDE ÜÇ TANE ASLAN VAR

Çocuklarından ‘Arkadaşlarım’ diye bahseden Mustafa Erdoğan, yalnız biri olmadığını söylüyor:
“Hayatımın merkezinde üç tane aslan var. Bir de ayrılık ikliminde yaşadığım zamanlar var çünkü yirmi dört saat birlikte değiliz. Üç gün burada, dört gün annelerindeler. Bu hüzünlü ve zor bir şey. Nerdeysem arkadaşlarımı hayatıma ortak
ediyorum. Nedeni, kendi
hayatımı çok önemsediğimden değil, elimdeki tek hazine bu. Onlar da bu durumdan hoşnutlar. Arkadaşlarımın zengin çocukları gibi büyümesini değil,
emekçi ve çalışkan
çocuklar olmasını
istiyorum.

Bir önceki yazımız olan Cristian Baroni karısı ve çocuklarıyla gezmede başlıklı makalemizde camila baroni, Cristian Baroni ve Cristian Baroni karısı çocukları hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *