Gül Gölge Saygı sunuculuğa dönmek istiyor

Evlenip, anne olunca televizyon kariyerine ara veren Gül Gölge Saygı, bir süredir kendini sosyal sorumluluk projelerine adadı. ‘Love My Body‘ için tasarımlar yapan ünlü sunucu, televizyona dönme vaktinin geldiğini söyledi.

Televizyon programlarında sunuculuğu özlüyor musunuz?
İletişim fakültesi mezunuyum, dolayısıyla televizyon benim esas mesleğim. Şimdi yaptığım işler de iletişim, görsel, gözlem, güzel sanatlarla alakalı olduğu için kendimi besleyebiliyorum.Televizyonun da yavaş yavaş vakti geldiğini düşünüyorum.

Sunuculuk teklifleri geliyor mu?
Her dönem güzel teklifler aldım. Ama zamanım olmadığı için değerlendiremedim. Artık     televizyon vaktinin geldiğini düşünüyorum.

Tasarım yapma fikri ve bunu hayata geçirme nasıl oldu?
Love My Body’den böyle bir iş ortaklığı teklifi geldi.  Daha önce böyle bir şey yapmadığım için biraz düşünmek istedim. Daha sonra kafama yattı ve masaya oturup çalışmaya başladık.

“My Touch” koleksiyonunuz beğenildi mi?
Love My Body
ekibiyle çok emek vererek çalıştık. Her tasarım ayrı bir karakteri tamamlıyor. Ve herkes koleksiyonda kendinden bir parça bulabiliyor. Gelen tepkiler olumlu olunca istenilen amaca ulaşıldığını anlayabiliyorsunuz. Kaliteli bir iş çıktı ortaya. Çok mutluyuz.

Tasarımlarınızı yaparken nelerden ilham alıyorsunuz?
Yaşadığımız her günden ilham alıyor ve biriktiriyoruz aslında. Farkında olmadan çıkıyor sanki. Sonrasında tüm ilham konularını minimalize ediyorsun. Tasarım yaparken çok farklı şeylerden etkilenerek ilham aldığın için, bunu koleksiyon aşamasında minimalize etmen gerekiyor. Love My Body kadını için zıtlıklardan ilham alarak oluşturduğum “My Touch” koleksiyonu içerisinde bu çıkış noktasının etkisini hemen görebilirsiniz.

Sosyal sorumluluk projelerinde ve gecelerinde sık sık yer alıyorsunuz. Bu sizin özel tercihiniz mi?
Sosyal sorumluluk farkındalığı yaratmak hepimizin görevi aslında. Ben de her fırsatta bir faydamın dokunmasını istiyorum. Çok büyük bir iç huzur sağlıyor.

Telefon kılıfı, bez çanta ve tişört tasarımları yapmak sizin fikriniz miydi?

En çok ne kullanılıyor diye düşündüm ve bu kararı verdim. Hem alımı kolay hem kullanışlı. Yolda yürürken birilerinin üzerinde kendi tasarımlarımı görmek hele hele yardım kampanyamızın ürünlerini görmek tarif edilmez bir mutluluk.

Tasarımlarınızın tanıtımı için de kendiniz objektif karşısına geçiyorsunuz…
Ekip olarak böyle bir şeyin olabileceğini konuştuk ve sıcak baktım. Sonuçta insanın kendi tasarımlarını giymesi çok hoş.

Marka olma çalışmanız var mı?
Olabilir, neden olmasın… Ama şu an bu işbirliğinden çok memnunum.

Beğendiğiniz tasarımcılar kimler?
Alexander Wang, Phiebe Philo ve Tisci’nin her sezon tasarımları favorim.

En şık giyinen ve güzel kadınlar arasındasınız.  Bunun sırrı nedir?
Öncelikle teşekkür ederim. Kendini tanımanız gerekiyor şık olmak için. Çok göz yorucu olmadan giyinmeye çalışıyorum. Pahalı parçalarla daha uygun fiyat aralığındaki markaları harmanlamayı seviyorum.
Bakıma özen gösteriyor musunuz?
Öncelikle kendiniz için bakımlı olmak gerekir diye düşünüyorum. Çok sık cilt bakımı yaptırmam ama kremlerimi düzenli kullanır, sporumu yapar ve sağlıklı beslenmeye özen gösteririm.

‘Çocuklar için en iyi yatırım, mutlu bir yuva’

Size bir proje teklif edildiğinde kabul etme sebepleriniz, dikkat ettiğiniz şeyler nelerdir?
İlk duyduğumda içime sinmesi gerekir. İçinde yer almak bana huzur verecek mi onu düşünürüm.

Günlük hayatta neler         yapıyorsunuz?

Günümüz erken başlar. Çocukluğumdan beri kalkar kalkmaz ilk olarak müziğimi açarım. Çocuklarımı kahvaltılarından sonra okula gönderir, eşimle kahvaltıya devam ederim. Gazete ve dergilerimi okur, sabah kahvemi içer, günün koşturmasına öyle hazırlanırım.

Aile içinde iletişiminiz nasıl?

Sevgiye ve saygıya dayalı, eğlenceli, güzel bir hali vardır evimizin.

Çocuklarınız için gelecekle     alakalı yatırımlarınız oluyor mu?

Bence çocuklar için en iyi yatırım, mutlu bir yuva, iyi bir eğitim ve öğretim almaları için gösterilen özendir. Gerisi zaten gelir. Biz de anne-baba olarak gerekenleri yapıyoruz.

Hangi meslekleri seçmelerini istersiniz?

Mutlu olacakları herhangi bir meslek olabilir. Yeter ki severek yapsınlar.

Gül Gölge Saygı’dan samimi röportaj

 Gül Gölge’den modaya sihirli dokunuş

 

Bir önceki yazımız olan Muhteşem Yüzyıl'ın bölümleri tekrar yayınlanacak başlıklı makalemizde muhteşem yüzyıl ve Muhteşem Yüzyıl tekrar hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *