Gül CHP’yi reddetti

Sabah saatlerinde Çankaya Köşkü’nden CHP Genel Merkezi’ne telefon edilerek, “Sayın Cumhurbaşkanı’nın günlük programı çok yoğun. Yeni bir tarih için size dönüş yapılacak” denilerek programın ertelendiği bildirildi. Loğoğlu ve Korutük’e çarşamba günü randevu veren Gül’ün kabulü ani biçimde ertelemesine CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun önceki gün, Gül’ün evsahipliğindeki resepsiyona katılmayacağını açıklamasının yol açtığı iddia edildi.

‘Dönüş yapılacak’
Loğoğlu da, “Gerekçe olarak Gül’ün programının yoğunluğu belirtildi. Köşk’ten yeni bir tarih için bize dönüş yapılacağı ifade edildi” demekle yetindi.
Görüşmenin büyük bir olasılıkla önümüzdeki hafta başı yapılabileceği öğrenildi.
CHP İstanbul Milletvekili Osman Korutürk de, “Biz CHP olarak yapmış olduğumuz Türkiye açısından önemli bir dış seyahatin bilgilerini devletin en üstüne Genel Başkanımızın talimatını iletmek için kendilerinden randevu rica ettik. Vermişlerdi, erteliyorlar. Bizle ilgili bir durum değil” dedi.

Resepsiyon tavrı mı?
Loğoğlu ve Korutük’e dün için çarşamba günü randevu veren Gül’ün, kabulü ani biçimde ertelemesi farklı iddialara neden oldu. Kılıçdaroğlu’nun önceki gün, Gül’ün evsahipliğindeki resepsiyona katılmayacağını açıklamasının bu karar değişikliğinde etkili olduğu iddiası kulislere yansıdı.

Irak gündemli
Kabulde, Loğoğlu ve Korutürk, kendilerinin de yer aldığı Kılıçdaroğlu’nun  20-23 Ağustos tarihli Irak gezisi hakkında Gül’e bilgi vereceklerdi.

Bir önceki yazımız olan Bir bayram da böyle geçti başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *