Google’ın ‘yorumlu’ yeni reklam sistemi

ABD’li arama motoru Google’ın reklamlarında kullanıcılarının fotoğraflarını ve yorumlarını kullanacağını açıklaması şaşırttı.

Google’ın yeni uygulamasının 11 Kasım’da hayata geçirileceği bildirilirken firmanın sahibi olduğu video paylaşım sitesi Youtube gibi sitelerde kullanıcıların yaptığı yorumlar, 2 milyon anlaşmalı internet sitesindeki reklamlarda görülebilecek. Müşterilerinin aile bireylerinden veya arkadaşlarından gelen ürün onaylamalarına daha çok değer verdiğini belirten reklamcıların bu sebeple kullanıcıların fotoğraflarına yer vereceği ifade edildi.
Firma, duyurusunda, “Size, arkadaşlarınıza ve bağlantılarınıza en kullanışlı bilgileri sunmak istiyoruz. Tanıdığınız insanlardan gelen tavsiyeler çok yardımcı olabilir” ifadeleriyle yeni politikalarını anlattı. Kullanıcıların reklamlarda fotoğraflarının kullanılmamasını tercih edebileceği ve 18 yaşından küçüklerin fotoğraflarının kullanılmayacağı da bilgiler arasında. Ancak uygulama kullanıcı verilerinin gizliliğinin zayıflatılması sebebiyle eleştirilere neden oldu.

 

Bir önceki yazımız olan Akıllı telefon tavsiyeleri - Ekim 2013 başlıklı makalemizde akıllı telefon, Android 4.1 Jelly Bean ve apple hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *