Gönül İşleri dizisinden Yeşilçam’a selam

İkinci bölümü gösterilen “Gönül İşleri” dizisi, klasik Yeşilçam temalarını kullanmaya başladı. Birinci bölümde umut verse de, Yeşilçam‘ın “kötü zengin, iyi kalpli fakir, ama gururlu Anadolu çocuğu” klişesi baskın çıktı. Olmayacak her durumu oldurmayı da şirinlik sayıyorlar, seyirci kabullenir nasılsa mantığıyla.
Hemen örnek verelim:
Polis düğün basmaz normalde, bassa da gelini kelepçelemez, azılı katil olmadığı sürece. Kaldı ki suçlunun kadın olduğu durumda mutlaka kadın polis görevlendirilir. Gelinliğiyle karakola götürülmez, elbise değiştirmesine olanak verilir. Abla, yetimlere acıdı ya, onlara düğün yapacak, yemekli olmazsa olmaz. 100 kişilik yemeği evinin mutfağında pişirecek. Maşallah, otel mutfağı sanki. Eve taşıdığı 20’den fazla poşeti nasıl taşıyabildiğine de şaşmamak mümkün değil… Fakir ama gururlu Anadolu delikanlısı Bedir, evin küçük kızını tecavüz edilmekten kurtarıp, kilometrelerce kucağında taşıyor. Zengin evindeki partiye nasıl gelip, tam zamanında yetişmesine de ancak şapka çıkarılır.
“Güllerin Savaşı” dizisinde yine gelinlik fantazisi. Bu kez gelin kızımız gelinlikle iki kez taksiyle havalimanına gidiyor. Yanında ne çanta, ne cüzdan. Nasıl oluyorsa oluyor,taksici parasız taşıyor gelinleri. Havalimanı aşk sahnesiyse, Hollywood’dan yürütme. Mantık falan aramadan izleyin işte… Duygu Atay

Gönül İşleri’nin Bedir’i Can Yaman

 Sinem Kobal Gönül İşleri’ni anlattı

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *