Gezi Parkı’nda Mısır eylemi

Gezi Parkı eylemleriyle bir araya gelen sivil toplum kuruluşları ve siyasi partiler, 25 Ağustos Pazar günü Mısır’daki darbeyi ve darbe sonrası yaşanan olayları kınamak için ABD Konsolosluğu önünde eylem yapmaya hazırlanıyor.
Antikapitalist Müslümanlar, BDP İstanbul İl Örgütü, Sosyalist Demokrasi Partisi, Kaldıraç, Uyanış ve Vahdet gibi birbirinden farklı siyasi ve ideolojik yapılar, “Emperyalizme ve NATO’ya Karşı Eylem Birliği” adı altında örgütlendi.

Sesimizi duyun
Mısır’da ordunun yönetime el koymasıyla birlikte sokağa çıkan devrik lider Mursi yanlılarıyla ordu birlikleri arasında yaşanan olayları protesto etmek isteyen gruplar, yayınladıkları eyleme çağrı bildirisinde “Irak’ta, Rojava’da, Suriye’de, Filistin’de, Afganistan’da, Mısır’da ve Türkiye’de ve her yerde daha fazla kanımızın akmaması, halklarımızın bu belalardan kurtulması yolunda, uzaktaki, başka iktidar odaklarına boşa seslenmek yerine, Türkiye Cumhuriyeti Devleti yöneticilerine sesimizi duyuralım.
İlk iş olarak NATO’dan çıkılsın, ülkedeki bütün empertalist üsler kapatılsın, askeri güçler kovulsun” ifadelerine yer verdi. Gezi Parkı’na katıldıkları için eleştirilerin odağı olan Antikapitalist Müslümanlar hareketinin öncülerinden İhsan Eliaçık da “Biz Türkiye’de diktaya, Mısır’da cuntaya karşıyız. Bütün darbeler halk düşmanıdır. Gezi ruhuna iştirak eden herkes pazar günü ABD konsolosluğu önünde zalime karşı toplanacak” dedi.

Bir önceki yazımız olan Ali İsmail Korkmaz'ın son anları başlıklı makalemizde ali ismail korkmaz, eskişehir ve gezi parkı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *