Gezi Parkı eylemine katılan öğretmenlere soruşturma

Gezi Parkı eylemlerine katıldıkları gerekçesiyle birçok ilde öğretmenlere açılan soruşturmalar devam ediyor.

Bu kapsamda Ankara İl Milli Eğitim Müdürlüğü de başkentte yapılan Gezi eylemlerine katılan yaklaşık 150 öğretmen hakkında soruşturma başlattı. Önce ön soruşturmadan geçen öğretmenler hakkında, okullarındaki yöneticilerden, öğretmen arkadaşlarından, öğrencilerinden ve velilerden bilgi istendi.

‘Eve kaçta gittiniz?’
Öğretmenin daha önce de benzer eylemlere katılıp katılmadığı, öğrencileri eyleme gitmeye zorlayıp zorlamadığı gibi sorular okuldaki amirlere ve öğrencilere soruldu.
Daha sonra müfettişler haklarında ihbar ya da şikâyet bulunduğu gerekçesiyle yaklaşık 150 öğretmeni sorguya aldı. Müfettişlerin öğretmenlere, “Gezi eylemlerine katıldınız mı? Polise taş attınız mı? Hangi grupla yürüdünüz? Öğrencileri eyleme götürdünüz mü? Öğrencilerinizi eyleme katılmaları konusunda zorladınız mı? Kitleyi yönlendirdiniz mi? Eve akşam kaçta geldiniz?” gibi sorular sorması dikkati çekti. Gezi Parkı eylemleri sırasında 10’u aşkın öğretmen de gözaltına alınmıştı. Savcılık tarafından serbest bırakılan öğretmenler hakkında da idari soruşturma başlatıldı.

Bir önceki yazımız olan Darmaduman albümü ve şarkıları başlıklı makalemizde Akıbet, can dündar ve Darmaduman hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *