Gezi olaylarında yaralanan gazetecilere şikâyet çağrısı

Türkiye Gazeteciler Cemiyeti (TGC) Yönetim Kurulu’nun 27 Haziran’da İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya ilettiği Taksim Gezi Parkı’nda gazetecilere şiddet uygulayan polislerin cezalandırılmasına yönelik talebine cevap geldi

Cevapta, polisler tarafından yaralanan ve gözaltına alınan gazetecilerin şikayette bulunması istendi. TGC Yönetim Kurulu 27 Haziran’da İstanbul Vali Mutlu’ya yaptığı ziyarette yaralanan, gözaltına alınan ve çalışmaları engellenen, gazeteci, foto muhabiri ve kameramanların listesini sunmuş ve sorumlu polislerin cezalandırılmasını istemişti. İçişleri Bakanlığı, TGC’nin bu başvurusuna 5 Eylül’de gönderdiği bir yazıyla yanıt verdi. Yazıda polisler tarafından yaralanan ve gözaltına alınan gazetecilerin Mülkiye Başmüfettişleri A. Faruk Güneş ve Namık Kemal İlhan’a “İl Özel İdaresi Müfettiş Çalışma Odası-Adnan Menderes Bulvarı (Vatan Cad).No 64 Fatih İstanbul” adresine ve 0212 455 40 35- 0505 466 27 24 irtibat numaralarına başvurmaları istendi.

 

Bir önceki yazımız olan ‘Ceza var, infaz yok’ başlıklı makalemizde anayasa mahkemesi, ceza ve infaz hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *