Gerçek tatil budur

Tatilden döndüm ama etkisinden çıkabilmiş değilim. İstanbul’un nemli sıcağında kavrulurken Altınoluk‘un buz gibi denizini hayal ediyorum. Ve beni çok sevdiğim Altınoluk‘tan bile fazla etkileyen Kadırga Koyu‘nu

Kadırga Koyu‘nun denizinden daha muhteşemi zor bulunur. Bu sıcak günlerde; minicik çakıl taşlarında yürüyerek o soğuk suya atlamaktan daha keyifli bir şey olamaz. Plajın hemen arkasındaki salaş restoranda ev yapımı mantı, börek ve mezelerden oluşan yemeğin tadı hâlâ damağımda..
İnsanların tatil mi yoksa birbirine gösteriş mi yaptığı anlaşılamayan Bodrum’un, Çeşme’nin popüler beach‘lerinde olmaktansa; Kadırga Koyu‘nun ufak işletmelerinde gerçek tatilin dibine vurmakla çok iyi bir seçim yapmışım.

Assos rüyası
Sonraki durağım ise Assos oldu. Denizin hemen dibinde sıralanmış balıkçıları, incik boncukçuları, ünlü waffle’ı ve olağanüstü atmosferiyle Assos‘ta rüyada gibiydim. Tek problem, balıkçıların arasındaki daracık taş yollardan sürekli araba geçmesi… Ortamın bütün büyüsü bozuluyor, o yollar kesinlikle araç trafiğine kapalı olmalı.
Bu yaz her tatil fırsatımı Altınoluk, Assos, Kaz Dağları ve Cunda gibi huzur bulunan yerlerde geçirdiğim için çok mutluyum. Tatil demek zaten şehirde bütün sene yüz yüze baktığın çevrelerden uzak olmak, kafa dinlemek, üstünde aynı şort tişörtle günler geçirsen umursamamak demekmiş. Size anlatacağım yerler henüz bitmedi!

BENi “KÜRR”ÜN MERAKI SARDI!
Hayalet‘iniz gezmeye, yeni yerler görmeye ve size anlatmaya bayılır biliyorsunuz. Bu akşam Harbiye’de gerçekten farklı ve çok eğlenceli olacağına şimdiden emin olduğum bir kulüp açılıyor: “Kürr”..
Eğlenceli olacağına eminim; çünkü mekanın işletmecisi Taylan Efe Çeki hayatımda gördüğüm en eğlenceli, zeki ve çılgın kişilerden biri! Onun kontrolündeki bir mekanın da ondan izler taşıyacağı aşikâr.
Kürr‘ün DJ kabininde, işindeki başarısıyla adından söz ettiren Çağın Kulaçoğlu var. Çağın‘ı çok takdir ediyorum; Hande Yener gibi çok ünlü ve başarılı bir kadının oğlu olarak, annesinin adının altında ezilmeyip, yaptığı işlerle kendi adını duyurması büyük başarı benim gözümde.
Bu akşamki büyük açılış adeta ünlüler geçidi gibi olacak, e ben de geri kalacak değilim tabii! ManiKürr, PediKürr, MadiKürr gibi hayatımda ilk kez duyduğum isimlerden oluşan kokteyllerini, eğlence hayatını çok iyi bilen Taylan Efe Çeki’nin Kürr‘ü vazgeçilmez yapmak için ne cinlikler düşündüğünü çok merak ediyorum. Bir göreyim, size de bildireceğim!

TAPPO’YA GiRDiM ÇIKAMADIM!
Geçen akşam açlıktan içim ezilince bir şeyler yemek için arkadaşlarımın yanına Nişantaşı Tappo‘ya gittim. Gidiş o gidiş! Masadan kalktığımda sokakta in cin top oynuyordu! O kadar keyifli bir mekan ki, zamanın nasıl geçtiğini anlamadım.
Yemekler çok lezzetli her şeyden önce, midyeli makarnaya, yan tabaklardan çatal attığım şnitzel ve Cafe de Paris soslu bonfileye bayıldım.
Mekan sahipleri Uğur ve Vedat Dilber çiftinin bu işi sevgiyle yaptıkları o kadar belli ki, o enerji müşteriye de yansıyor. Yeri geliyor Uğur Hanım mutfağa girip kendi elleriyle yemek hazırlıyor, Vedat Bey kabine geçiyor ve bütün gece birbirinden güzel müzikler çalıyor. Çalışanların hepsi güleryüzlü ve ilgili..
Nişantaşı’nın en keyifli noktalarından birinde, açıkhavada serilip, iyi yemek, iyi müzik ve keyifli sohbeti bulunca da beni ordan kaldırabilene aşk olsun! Tappo‘yu denemelisiniz!

Bir önceki yazımız olan Erkekte hamilelik sendromu - Kadınların hamilelik süresinde erkeklerin kilo alması başlıklı makalemizde bebek mi bekliyor, cem yılmaz ve Erkekler de mi hamilelik sendromu yaşıyor? hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *