Genelkurmay El Kaide’yi vurdu

Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan açıklamada, Reyhanlı patlamalarını bir bildiriyle üstlendiği iddia edilen ancak Emniyet Genel Müdürlüğü’nün bildirinin gerçek olmadığını kamuoyuna duyurduğu El Kaide’ye bağlı Irak Şam İslam Devleti isimli örgütün Kilis’teki Demirışık Hudut Karakolu’na havan mermisiyle saldırdığı, merminin patlamadığını bildirildi. Açıklamada, örgüt mevzilerine 4 adet atış yapıldığı kaydedildi.
Genelkurmay Başkanlığı’ndan dün yapılan açıklamada, “15 Ekim 2013 tarihinde saat 13.30’da Azaz/Parsa Dağı bölgesinden atılan bir havan mermisi, Kilis/Demirışık Hudut Karakolunun 450 metre doğusuna düşmüş ve patlamamıştır. Olayda herhangi bir zayiat meydana gelmemiştir. Gelişen durum üzerine, Azaz/Parsa Dağı’ndaki Irak Şam İslam Devleti Örgütü’ne ait mevziilere iki adet Fırtına obüsüyle 4 atış yapılarak mukabele edilmiştir” ifadeleri kullanıldı.
El Kaide’ye bağlı olarak faaliyet gösteren Irak Şam İslam Devleti örgütü, bir süre önce bazı internet sitelerinde yer alan bir bildiriyle Reyhanlı’daki patlamaları üstlenmiş ve Türkiye’yi iki adet sınır kapısını açması konusunda tehdit etmişti. Emniyet ise bu bildirinin hemen ardından açıklama yaparak Reyhanlı patlamalarının faillerinin belli olduğunu belirterek, bildirinin gerçek olmadığını savunmuştu.

Öncüpınar’a takviye
Genelkurmay Başkanlığı’ndan yapılan bir başka açıklamada ise, “Kuzey Kasırgası Tugayı (KKT) mensubu 85 kişi Türkiye’ye geçerek Demirışık Hudut Karakolu’na teslim olmuştur.
Teslim olan KKT mensupları silahlarından arındırılarak Kilis İl Jandarma Komutanlığı’na teslim edilmiştir. Teslim olan KKT mensuplarından, halen Tevhid Tugayının kontrolünde bulunan Es Selame Sınır Kapısı (Kilis/Öncüpınar karşısındaki) bölgesinin tanklarla takviye edildiği bilgisi alınmıştır” ifadesi kullanıldı.

F-16’lar devriyede!

Genelkurmay Başkanlığı, Türkiye sınırına farklı zamanlarda yaklaşan Suriye’ye ait uçak ve helikopterlerin, devriye uçuşu yapan F-16’ların bölgeye sevk edilmesi üzerine sınırdan uzaklaştığını bildirdi.

Bir önceki yazımız olan Aylin Kotil: İstanbul pavyona dönüştü başlıklı makalemizde Aylin Kotil, Beyoğlu Belediye Başkanlığı ve CHP aday adayları hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *