Geçmişte yaşamaya meyillilerin dizisi: Seksenler

Türk insanı, gerçeğe yakın olan mahalle dizilerine düşkündür. Bizimkiler, Süper Baba, Mahallenin Muhtarları, Bizim Evin Halleri, İkinci Bahar ve son olarak da Ekmek Teknesi’nin bitmesinden sonra uzun süre bu açığı hisseden Türk toplumu, o açığı dolduracak diziyi buldu: Seksenler

TRT 1’de yayınlanan ve kısa sürede binlerce takipçisi olan nostaljik dizi Seksenler, hayranlarını sevindirmeye hazırlanıyor. Geçen hafta birinci sezonunun finali ile ekranlardan ayrılan dizi, Ramazan ayında tekrar yayına girmeye hazırlanıyor.

İzleyenleri seksenli yıllara ışınlayan dizi Seksenler, yapımcı ve senarist Birol Güven’in sahip olduğu Mint prodüksiyon tarafından yapılan açıklamaya göre 24 Temmuz’dan itibaren tekrar TRT 1 ekranlarında izleyicisiyle buluşacak.

Sevenlerine büyük bir sürpriz yaparak Ramazan ayında tekrar yayınlanacak olan dizi için dekorlar tekrar yenilenmiş durumda. Bu bilgilendirmeyi de yapan Mint Prodüksiyon, hayranları oldukça heyecanlandırdı. Sosyal Medya’da yapılan yorumlara bakılırsa dizinin Ramazan ayında yayınlanacak bölümleri izleyiciler tarafından pür dikkat takip edileceğe benziyor. 150 bin’e yakın Facebook hayranı olan dizinin hâla takipçilerinden değilseniz, tavsiyemiz internetten eski bölümleri izleyip Ramazan’a kadar açığınızı kapatmanız.

Dizi hakkında hâla sizi etkilenecek bir şeyler bekliyorsanız da söyleyelim. Dizinin başrollerinde ünlü tiyatrocu Rasim Öztekin, kıymeti henüz anlaşılmamış oyuncu Özlem Türkad, deneyimli televizyoncu-kaliteli oyuncu Şoray Uzun, Geniş Aile dizisi ile farkını ortaya koyan İlker Ayrık ve güzel oyuncu Ayşe Tolga var. Özellikle Şoray Uzun ve yani Ahmet arakteri sizi bir hayli güldürecek.

Seksenli yıllarda kullanılan objeleri özenle seçen dizi, sosyal medyayı da çok iyi kullanıyor. Dizinin bazı bölümlerinde ekranın bir köşesinde çıkan yazı ile dizi takipçilerinin ortak paydada buluşması sağlanıyor. Hashtag (#) adı verilen etiketleme yöntemiyle dizi hayranlarının izledikleri sahneleri kendi yaşadıkları döneme göre yorumlamaları sağlanıyor.

Seksenler denilince akla gelen 12 Eylül darbesini de çaktırmadan ekranlara getiren dizi, bazı izleyici ve tv yorumcuları tarafından “12 Eylül darbesini olumlu gösteriyor!” şeklinde eleştirilere maruz kalıyor. Eleştiriler ne kadar doğrudur, ne kadar yanlıştır tartışılır ama şu bir gerçek ki en basitinden bu eleştirilerin haklı olup olmadığını yorumlamanız için bile bu dizi izlenir!

Bir önceki yazımız olan Kelebeğin Rüyası izleyiciye sürpriz yapacak! başlıklı makalemizde cenaze törenleri, film ve Kelebeğin Rüyası hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

2 Responses

  1. June 8, 2014

    […] Geçmişte yaşamaya meyillilerin dizisi: Seksenler Artık 80′ler’de değiliz […]

  2. February 8, 2015

    […]  Geçmişte yaşamaya meyillilerin dizisi: Seksenler […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *