Geçmişten bu güne Tyra Banks

ABD’li model ve televizyon programı sunucusu Tyra Banks, geçmişten günümüze 14 ünlü modeli ve kendi küçüklüğünü canlandırarak poz verdi. Ünlü fotoğrafçı Udo Spreitzenbarth’ın ‘Tyra Banks Presents: 15’ (Tyra Banks Sunar: 15) sergisi için çektiği fotoğraflar ses getirdi.

Bu hafta başında ABD’nin New York kentinde bulunan Jack Stüdyoları’nda başlayan sergide Banks ünlü modellere benzerliğiyle şaşırttı. Banks, ‘dönüşümsel saç ve makyaj yapımıyla’ modellerin dönemlerinde verdikleri pozları tekrarlarken fotoğraflar siyah beyaz çekildi.

Kate Upton’dan Schiffer’a
Fotoğrafların içinde en çok dikkat çekenler ise Banks’ın kendisini ABD’li model Cindy Crawford ve İngiliz model Kate Moss’a benzeterek verdiği pozlar oldu. Ünlü modelin canlandırdığı diğer modeller Kate Upton, Brooke Shields, Claudia Schiffer, Twiggy, Karlie Kloss, Iman, Grace Jones, Cara Delevingne, Linda Evangelista, Lauren Hutton, Carmen Dell’Orefice ve Jerry Hall olurken sergide Banks’ın 15 yaşındaki halini canlandırdığı bir kare de yer aldı.
‘Taklit en içten iltifattır’
Spreitzenbarth kişisel internet sitesinde yaptığı açıklamalarda projenin amacını, “Sembol olmuş modellerin güçlü doğalarına dikkat çekmek ve aynı zamanda onlara taklitin en içten iltifat olduğunu hatırlatmak” sözleriyle özetledi.
Yapılan bir basın toplantısında ise fotoğraflar “Pikselli perdelerin olduğu çağda, bu fotoğraflarda dijital oynama bulunmuyor. Fotoğraflarda Tyra Banks ‘işlenmemiş ve dokunulmamış’ olarak tanımlandı.
Sergi, 9 Kasım’a kadar ziyaretçilere açık.

Bir önceki yazımız olan Seda Sayan Cem Yılmaz'la komşu oldu başlıklı makalemizde boğaz, cem yılmaz ve Cem Yılmaz Seda Sayan hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *