Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan yaralandı

Fahrettin Aslan’ı tabanca ile yaralayan sabıkalı Mustafa Gür, bu iş için kiralandığını ifadesinde itiraf etti.

Gazinocular Kralı Fahrettin Aslan dün gece Taksim’deki Maksim Gazinosu’nun önünde Sultan Demircan adındaki sabıkalının adamı Mustafa Gür tarafından tabanca ile üç yerinden vurulmuştur. Olay sırasında tabancasını dört el ateşleyen sabıkalının seken kurşunları ile oradan geçmekte olan Kenan Aydoğan adındaki biri ile Halin Özkan adındaki bekçi de yaralanmışlardır. Kalçasından, bacağından ve elinden yaralanan Aslan’ın durumu iyidir.
Olay dün gece saat 01.45 sıralarında Maksim Gazinosu’nun önünde olmuştur. Fikri Olgun idaresindeki 34 AP 987 plakalı otomobil ile gazinonun önüne gelen 23 yaşındaki sabıkalı Mustafa Gür, Fahrettin aslan’ın çıkmasını beklemiştir. Bir süre arabanın içinde bekleyen Gür, Fahrettin Aslan’ın kapıdan çıktığını görünce hemen dışarı çıkmıştır.
Smith Wesson tabancasını çıkardıktan sonra Fahrettin Aslan ile kapıda karşılaşan sabıkalı “Seninle bir hesabımız var” deyince Aslan “Nedir o?”şeklinde karşılık vermiştir. “Sen bunu çok iyi bilirsin” diyen sabıkalı tabancasını dört el ateşlemiştir.

Bu arada yoldan geçen iki kişiyi de yaralayan Mustafa Gür, hemen yanında bekleyen otomobil ile kaçmak isterken polis ekipleri tarafından yakalanmıştır.

Emniyet Müdürlüğü’ne getirilen Mustafa Gür bu suça Sultan Demircan tarafından itildiğini söylemiştir.

Polise gelerek teslim olan Sultan Demircan da verdiği ifadesinde “Kendi klübümde ocakçı olarak çalışan Mustafa Gür’ü bu iş için tuttum. Bana ihanet ettiği için Fahrettin Aslan’ı vurdum” demiştir.

Mustafa Gür’ün tabanca ile yaralamaktan, esrar satmaktan, pavyonda ateş etmekten, tabanca bulundurmaktan ve çeşitli suçlardan 10’a yakın sabıkası bulunmaktadır.

Fahrettin Aslan olaydan sonra polise verdiği ifadesinde şunları söylemiştir:

“Ben işin başıma geleceğini önceden polise bildirmiştim. Arkadaşlarım Sultan Demircan’ın beni öldürmek için yeni bir adam bulduğunu ve bunun da “Parmaksız” Mustafa olduğunu söylediler. Derhal polise giderek durumu anlattım. İlgilenmelerini ve hayatımın tehlikede olduğunu söyledim. Bu şahsı tanımam ancak kendisi ile dün gece karşılaştık. Saat 21 sıralarında gazinoya geldi. “Bana para vereceksin yoksa karışmamm” diye tehdit etti. Kendisine para vermeyeceğimi söyleyince kızarak gitti. Bildiğiniz gibi gece gazinodan evime giderken aynı sözleri bu sefer tabancasının kurşunları ile tekrarladı.”

İlk Yardım Hastanesi’nde tedavisi yapıldıktan sonra Fahrettin Aslan evine gönderilmiştir.

8 Aralık 1970

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *