Galatasaray kaybedecek

Başkan Ünal Aysal, kulübü yönetme politikasını gözden geçirmezse başı çok ağrıyacak. Önce Fatih Terim’den başlayalım. Bu kadar başarılı bir hocanın hem Galatasaray’ı hem de milli takımı çalıştırması bana göre kulüp için onurdur. Galatasaray’a eksiden daha çok artı getirir.
Başkanın bunu problem olarak görmesi büyük yanlış. Fatih Terim’in mukavelesi olsun ya da olmasın Galatasaray’ı bırakıp milli takım dahil herhangi bir kulübe gideceğini düşünenler yanılıyorlar. Bugüne kadar Başkan Ünal Aysal’la, Fatih Terim yan yana gelip bu konuyu konuşmadılarsa demek ki ortada samimiyetsizlik var. Terim, Galatasaray’ın elamanı değil mi! Başkan çağırır, hoca ‘buyur başkanım’ diye yanına gider. Sorunlar konuşulur, problem çok büyükse, halledilemiyorsa iki medeni insan gibi, birbirlerini kırmadan yollar ayrılır. Bu kadar basit. Neden bu yol tercih edilmiyor, bunu da anlayamıyorum.
Hergün basında Terim’le ilgili konuşmalar büyüyerek devam ediyor. Burada en büyük sıkıntı samimiyetsizlikten kaynaklanıyor. Başkan Ünal Aysal, Fatih Terim’le gerçekten çalışmak istiyor mu, bundan hiç kimse emin değil. Milli Takım’ın, Dünya Kupası‘na katılması için Terim’e en tepeden teklif geliyorsa hiçbir hoca bu milli görevi reddetmez. Başkan, bu teklif geldiği gün ‘kusura bakmayın, bizim hedefimiz Şampiyonlar Ligi kupasını Türkiye’ye getirmek. Hocaya hiçbir türlü müsaade etmiyorum’ diyebilirdi. Bunu demedi. Şu anki görüntü Başkan Ünal Aysal, Terim’in gerçekten Galatasaray’da kalmasını istiyor mu, yoksa milli takıma gitsin, Terim’den kurtulalım diye mi düşünüyor. Burası belli değil. Sıkıntı zaten burada başlıyor.
Fatih Terim’in haberi olmadan ‘iki senelik kontrat hazırladık, hocanın imza atmasını bekliyoruz’ demek ne kadar doğru, ne kadar ciddi bilinmiyor. En büyük sıkıntı da Ali Dürüst, Abdurrahim Albayrak, Ali Gürsoy, bunlar Fatih Terim’e yakın yöneticilerdi. Hoca dertlerini, sıkıntılarını bu yöneticilerle görüşüyordu. Erken seçim yapıp bu yöneticileri dışarıda bırakmakla Terim’e ne mesaj gönderildi. Sonuçta sıkıntı çok büyük. Başkan Ünal Aysal gitmeyeceğine göre benim tanıdığım Fatih Terim çok yakında Galatasaray’la yollarını ayırırsa sürpriz olmaz.

Bir önceki yazımız olan Birkaç yıldır Bodrum’a gidemiyoruz başlıklı makalemizde Akyarlar, bodrum ve Erdal Dumanlı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *