Gürsel Tekin CHP’nin İstanbul adayı mı?

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin, İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı için güçlü sinyaller verdi. Tekin, “Sadece ben değil, benim dışımda 2 tane daha aday adayımız var” dedi. CHP İstanbul Tuzla İlçe Teşkilatı’nın düzenlediği partiye katılım törenine katılan Genel Başkan Yardımcısı Gürsel Tekin seçim otobüsünden partililere seslendi. Törene katılanlar arasında, geçtiğimiz haftalarda CHP’den Beyoğlu Belediye Başkanlığı için aday adaylığını açıklayan Aylin Kotil de vardı. Tekin’in konuşması sık sık “İstanbul’un umudu Gürsel Tekin”, “İstanbul’a yakışan Gürsel başkan” sloganlarıyla kesildi. Tekin şunları söyledi:
İstanbul’un yeniden kurtuluşu için dün olduğu gibi bundan sonra da sevdamızın peşinde koşacağız. Gezi ruhunu yaşatmak, yeşile, çevreye, demokrasiye sahip çıkmak için direnecek ve kazanacağız. İstanbul’u yeniden kurtarmak, hepimizin görevidir. Bu görev için tereddüt etmeden alanlarda, kondularda, parklarda, fabrikalarda, hayatın her alanında kararlı olacağız. Kurban Bayramı’ndan hemen sonra İstanbul’un yeniden kurtuluşu için düğmeye basacağız. Diren İstanbul, yalnız değilsin; çaresiz değilsin.”

Bayramdan sonra başlayacak
Tekin, alandan ayrılmadan önce İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığı konusunda kendisine yöneltilen sorulara cevap verdi. Tekin, “Bu düşüncemi ifade ettim. Önümüzdeki günlerde Ümraniye’de binlerce, milyonlarca kent mağdurlarıyla beraber İstanbul’da bayramdan sonra inşallah start vereceğiz. Sadece ben değil benim dışımda 2 tane daha aday adayımız var. CHP’nin İstanbul’da iktidarını sağlamak için mücadele edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Sarıgül: Çare ben değilim
Tekin’in İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı aday adaylığını açıklamasının ardından konuşan Şişli Belediye Başkanı Mustafa Sarıgül, “Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olan her yurttaş aday olabilir” dedi. Habertürk’ün internet sitesinde yer alan haberde Sarıgül’ün ifadeleri şöyle; “İstanbul çaresiz değildir ama çarenin nerede olduğunu bir türlü söylemek istemiyorlar. Onların da canları sağolsun. Çare ben değilim. Kurban bayramı yaklaşıyor. Kurban bayramı aynı zamanda çifte bayram olabilir. Hem siyasal açıdan hem inançlarımız açısından güzel bir bayram olabilir.”

Bir önceki yazımız olan Gezi'den sonra Twitter'a takip geliyor başlıklı makalemizde demokratikleşme paketi, gezi parkı ve Kamu Düzeni ve Güvenliği Müsteşarlığı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *