Gülsuyu Mahallesi’ne bir operasyon daha

İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri uyuşturucu çeteleri ile sol görüşlü terör örgütlerinin kavgasına giriştiği Maltepe Gülsuyu Mahallesi’ne şafak baskını düzenledi. 29 Eylül günü DHKP-C örgütü üyesi Hasan Ferit Gedik’in uyuşturucu çetesi tarafından öldürülmesinin ardından Organize Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri mahalleye operasyon düzenlemişti. Operasyonda Hasan Ferit Gedik’in katil zanlısının da aralarında bulunduğu 20 kişi gözaltına alınmıştı. Polis, Gedik’in öldürüldüğü silahı ise Tuzla sahilinde denizde yaptığı aramada bulmuştu. Olaylarda hayatını kaybeden Gedik’in cenazesi ise bir süre Armutlu Boğaziçi Cemevi’nde bekletildikten sonra önce Gülsuyu’na getirilmiş, buradan da Gazi Mahallesi’nde bulunan mezarlıkta toprağa verilmişti. Gedik’in cenaze töreninde objektiflere ellerinde Kalaşnikof ve uzun namlulu silah taşıyan, yüzü maskeli kişilerce taşınmıştı.
İstanbul Emniyet Müdürlüğü İstihbarat Şube Müdürlüğü ekiplerinin yaptığı tespitlerin ardından dün sabah İstanbul Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü’nün koordinasyonunda Özel Harekat, Çevik Kuvvet, Organize Suçlarla Mücadele ve Narkotik şube müdürlüklerine bağlı ekiplerin katılımıyla Maltepe’de Gülsuyu ve Gülensu mahalleleri ile Sultangazi’de Gazi Mahallesi’nde belirlenen adreslere operasyon düzenlendi. Kağıthane, Okmeydanı ve Nurtepe’de de bazı adreslere eş zamanlı operasyonlar gerçekleştirildi.

6 tabanca bulundu
Terör polisinin didik didik aradığı evlerden kuru sıkı silahtan yapıldığı öğrenilen 1’i M-16 görünümüne dönüştürülmüş uzun namlulu tüfek, 1 Glock ve susturucuların da bulunduğu 6 tabanca ele geçirildi. Polis ekipleri Gülsuyu Gülensu Haklar Derneği’ne de kapısını tekmeyle kırarak girdi. Dernek binasında inceleme yapan ekipler birçok dökümana incelenmek üzere el koydu.

Biber gazıyla müdahale edildi

Maltepe Gülsuyu Mahallesi Esen Sokak’ta önceki gece de yüzleri maskeli bir grup, bir süre slogan attıktan sonra etraftaki tahta parçalarıyla barikat kurdu. Kurdukları barikatları ateşe veren gruptakiler, polisin dağılmaları yönünde yaptığı uyarıya taşla karşılık verdi. Bunun üzerine polis, gruptakilere biber gazıyla müdahale etti. Ara sokaklara kaçan gruptakiler, polise taş atmaya devam etti. Polisle kovalamaca yaşayan gruptakiler bir süre sonra dağıldı.

Sapancıya da gözaltı

Gülsuyu ve Gazi Mahallesi’nde 70’i aşkın adrese helikopter desteğiyle, bin 500 polisle düzenlenen operasyonda 40’ı terör, 17’si narkotik şüphelisi olmak üzere 57 kişi gözaltına alındı. Operasyonda Gazi Mahallesi’nde elindeki Kalaşnikof marka tüfekle havaya ateş açan yüzü maskeli İsmail Bilgili de yakalandı.
Taksim Gezi Parkı olaylarında polise sapanla taş atarken görüntüleri yayınlanan Emine Cansever de Gülsuyu’ndaki operasyonda gözaltına alındı. Polisin gösteri yapan diğer zanlıları da yakalamak için çalışmalarını sürdürdüğü öğrenildi.

 

 

Bir önceki yazımız olan Balyoz Davası'nda kritik duruşma başlıklı makalemizde Ağır Ceza Mahkemesi, balyoz davası ve balyoz davasında ne oldu hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *