Gözde Kansu’nun kıyafeti Bakan’ı kızdırdı

Atv’nin yeni yarışma programı ‘Veliaht’ın sunucusu Gözde Kansu, ilk programda giydiği dekolteli kıyafeti ve sunum tarzıyla eleştiri oklarına maruz kaldı. Programın yayınlandığı gece çok sayıda eleştiri tweet’leri atıldı. Kansu’yu eleştirenler arasında AKP Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik de vardı. Beyaz TV’de yayınlanan ‘Ne Var Ne Yok’ programına katılan Çelik, demokratikleşme paketinde yer alan kılık-kıyafet değişimi hakkında konuşurken, Gözde Kansu’yu kast ederek giyim tarzını eleştirdi.

‘Kıyafet hassasiyeti vardır’

Çelik, “Bir hanım, aşırı dekolteyle bir yere giderse kabul edilebilir mi? Dün merkez medyada bir kanalda, yarışma programı vardı. Bir baktım, sunucu öyle bir kıyafet giymiş ki, olmaz böyle bir şey. ‘Public’ yani umuma açık yayın yapan televizyonlarda kıyafet seçiminin bir hassasiyeti vardır. Kimsenin kıyafetine karıştığımız yok. Aşırı bir gece kıyafetiyle gelip çok seyredilen bir televizyonda sunuculuk yapabilir misin? Bu hoş karşılanır mı? Dünyanın hiçbir yerinde bu hoş karşılanmaz. Hollywood’da bile dozu kaçırdın mı, bu olmadı çok uçuk derler” sözleriyle Kansu’nun kıyafetini ağır bir dille eleştirdi.

Twitter’da “Bu ne kadar iticilik, taklitçilik ve teşhircilik yazık ya çok çirkin” gibi eleştiriler ve Çelik’in yaptığı açıklamanın ardından kanal yönetimi ve yapım şirketinin başka bir sunucu arayışına girdiği iddia edildi.
Kanal yönetimi, yapım şirketi ve yarışmanın format sahibi İzzet Pinto’yla yapılacak toplantı sonrası sunucunun değişip, değişmeyiceğine karar verileceği öğrendi. Yarışmanın yapımcısı Caner Erdem ise iddialarla ilgili, “Söylendiği gibi Çelik’in yaptığı açıklamalar nedeniyle sunucu değişikliğine gitmiyoruz. Gözde Hanım’ın bir dizi projesi var. Tarihlerin çakışması söz konusu. O nedenle ne yapacağımıza henüz karar vermedik. Yapacağımız toplantı sonrasında gerekli açıklamayı yapacağız” dedi.
Görüş almak için aradığımız Gözde Kansu ise, tiyatro provasında olduğunu ve bu nedenle herhangi bir açıklama yapamayacağını söyledi.

Bir önceki yazımız olan CHP tek isme mahkûm değil başlıklı makalemizde Adil Gür, Aslı Aydıntaşbaş ve CHP hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *