Gözde Kansu şimdi ne yapacak?

ATV’nin yeni yarışması “Veliaht”, “O Ses Türkiye”nin karşısında “yerli format”la rekabet etmek üzere yola çıktı. Yerli format konusunda benim de takdir ettiğim Show TV’yi ayakta tutan isimlerden Caner Erdem ve Haluk Şirin’in kurdukları şirketin ilk işiydi. Yeni isimler çıksın, yeni formatlar bulunsun ve başarılı olunsun isterim. Ama ilk bölümde beklenen olmadı. Sunucu Gözde Kansu biraz Raffaella Carra havalarında bir elbise giymek istedi ve ortalık karıştı…
Sunucu onların, dükkanı kapatıp gidecek halleri yok, programa devam edecekler.

Sorun estetik mi, değil mi?
Bu tarz yapımların kıyafetlerinde dekolte olur. Sorun estetik mi değil mi? Seçilen giysi formata uyuyor mu? Biz evde bunları konuştuk. Sonra Sayın Hüseyin Çelik izlemiş, Beyaz TV’de katıldığı bir programda konuyu gündeme getirmiş, “Olmaz öyle kıyafet, çok aşırı” demiş.
Ve beklenen son… Kansu’nun performansının beğenilmediği açıklandı. Bu açıklamalar, gerekçeler pek inandırıcı değil. Ben yazsaydım mesela, performansını, kıyafetini; işine son mu vereceklerdi? Ya da bu kadar çabuk mu yaşanacaktı bu süreç?
Bu durum Gözde Kansu için iyi oldu. Kendisi oyuncu. Bundan böyle mutlaka bir dizide başrol alacaktır. Kansu, 1995 yılından bu yana film ve dizilerde oynadı. Yani tecrübeli bir isim. Sadece “ünlü” olamadı. Bu şekilde şöhret kısmı gerçekleşmiş oldu. En kısa zamanda bir dizide kendisini göreceğimize inanıyorum.

BEKLENEN DİZİNİN KADIN OYUNCUSU BELLİ OLDU
“Leyla ile Mecnun” tayfasının yeni dizisi “Ben de Özledim”in kadın karakteri belli oldu. Sera Tokdemir, Ali Atay’ın kankası olacak. Diziye üçüncü bölümden sonra girmesi düşünülüyor. “Leyla ile Mecnun”un fanları bilir; ekip bütün kararlarını çölde alırdı. “Ben de Özledim”de mekan değişiyor. Kararlar artık havuzda alınacak.

DİZİLERDE İÇKİ SAHNELERİ BOŞUNA BUZLANIYOR!
RTÜK’ün önüne gelen içkili sahnelerle ilgili ceza vermediği söyleniyor. Edindiğim bilgiye göre son dört buçuk aydır bu böyle. Son olarak Kemal Sunal’ın “Düttürü Dünya” filminde pavyon sahnesiyle ilgili bölüm gündeme gelmiş ve ceza verilmemiş! “Özendirme olmadıktan sonra içkiye ceza yok” deniliyor. Yani bardakta içki şişe vs. “özendirmedikçe” ceza almıyor.
Gülse Birsel’e sordum. “Yalan Dünya”da gerekiyorsa içkinin olduğunu söyledi, “Ama özendirmiyoruz. İçin, aman ne güzel demiyoruz” dedi. “İçin kafayı bulun”, “Dünya ne güzelmiş böyle kafa kıyakken” gibi diyaloglar kullanmayınca sorun yok! Birsel, son bölümde şampanya içildiğini söylüyor. Özetle dediği, olması gerektiği kadar yer veriyorlar bu durumda sorun olmuyor.
Ancak hâlâ buzlayanlar var. Özellikle filmlerde. RTÜK, “Kanallar kendi otokontrollarını yapıyorlar. Kendi bilecekleri bir şey” diyor. Peki neden böyle bir yola başvuruluyor? O kadar ok ceza var ki neyin “özendirme” neyin “özendirmeme” olduğu ortada kalıyor. RTÜK, “Ben içkiye ceza vermiyorum, özendirmeye veriyorum” diyor özetle.

Düzeltme: Dünkü yazımda İbrahim Paşa’yı Ozan Güven’in oynadığını yazmışım. Doğrusu Okan Yalabık olacaktı, düzeltirim.

Bir önceki yazımız olan Kadınlar ve dekolteli kadınlar başlıklı makalemizde dekolte, Dekolte giyene tecavüz ederler ve dekolteli kadınlar hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *