Frankfurt Otomobil Fuarı açılıyor

12 – 22 Eylül tarihleri arasında da halkı ağırlayacak olan fuarın resmi açılışı ise, Alman federal seçimlerinin 10 gün öncesinde, yani 12 Eylül’de, bir aksilik olmaması halinde Almanya Başbakanı Angela Merkel tarafından yapılacak.
Toplamda 230 bin metrekarelik, başka deyişle 32 futbol sahası büyüklükte bir alan üzerinde gerçekleşecek fuara ziyaretçiler hafta içi 13, hafta sonu da 15 euro ödeyerek girebilecekler. Fuarın düzenleyicisi Alman Otomotiv Endüstrisi Derneği (VDA), fiyatları 10 yıldır değiştirmediklerini belirtti. Fuara gelen ziyaretçiler arazi araçları ve elektrikli otomobilleri test edebilecekler. Aynı şekilde 3-13 yaş arası çocuklar da küçük elektrikli otomobillerle “kendi test sürüşlerini” yapabilecek. Fuarda klasik araçların sergileneceği de bir bölüm bulunuyor.

Katılım her yıl giderek artıyor
Avrupa’daki durgunluğa ve satışlarır bir türlü toparlanamamasına rağmen, bu yılki fuara 2011’den daha fazla katılımcı başvurdu. 35 ülkeden 1091 firmanın katılacağı bildirilirken, 2011’de bu sayının 1012 olduğu hatırlatılıyor. Fuarda teknolojik anlamda iki kavram üzerinde durulacak: “Elektrikli ulaşım” ve “Biribiriyle bağlantı kurabilen araçlar.” Fuarda ilk kez tanıtılacak model ve konseptlerde “elektrikli” ağırlığı bir hayli fazla.

Bir önceki yazımız olan Hongqi otomobilleri geri dönüyor başlıklı makalemizde araba, çin ve Hongqi hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *