Forever dizisi konusu ve oyuncuları

Forever dizisi oyuncuları ve Forever konusu bu yazıda yer alıyor…

Ölümsüzüm. Ölümsüzsün. Ölümsüz… Dediğimiz anda hikâyeye dair sağlam bir ipucu vermiş oluruz sanırım. Başrolde de, kendisini en çok “Fantastik Dörtlü” filminden hatırladığımız Ioan Gruffudd yer alıyor. Dizinin geneline bakacak olursak biraz “New Amsterdam”, biraz “Mentalist”, biraz “Sherlock” bulmak mümkün. Çünkü olayları tek bakışla çözen, polis merkezinde dedektif gibi elini kolunu sallayarak gezen ve 200 senedir yaşayan bir kahramanımız var.
Dizi; 200 sene önce bir gemide başlıyor. Kahramanımız Henry Morgan, kolerası var diye suya atılmak istenen bir köleyi kurtarmak isterken suya atılan kendisi oluyor ve ölüyor. Sebebini anlayamadığı bir şekilde ise, yeniden suda hayata dönüyor ve o andan sonra da her ölüşünde yeniden suda hayat buluyor. Yüzyıllar birbirinin kovalarken de, neden bir türlü ölemediğini bulmaya çalışıyor. Tabii bu esnada başına gelmeyen kalmıyor.
Seyircinin hikâyeye dâhil olduğu nokta günümüzde başlıyor. Bir tren kazasında önce ölüp dirilen, bunun farkında olmayan kadın dedektifimiz Jo Martinez (Alana De La Garza) tarafından trene sabotaj suçlamasıyla karşı karşıya kalan, masumiyeti anlaşıldığı andan itibaren de polis merkezinin en önemli adli tıpçısı haline gelen Henry Morgan… Kendisi gibi uzun zamandır ölemeyen birinin daha olduğunu öğreniyoruz arada ama şimdilik o kısım gizemini koruyor.
İlk iki bölümden sonra genel olarak aynı yerde dönüp duruyor gibi gözükmekle birlikte, Ioan Gruffudd’un o kendisini seyrettiren sevimli aksan ve oyunculuğuyla, hikâyenin ve diyalogların akıcılığı bir araya geldiğinde “Forever”ı şahsen seyredilesi buluyorum. Bu tarzı beğenenler için; bence bir fırsat verilebilir.

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *