Finansbank’a göre altın fiyatları düşecek mi?

Finansbank Bireysel Bankacılık ve Ödeme Sistemleri Genel Müdür Yardımcısı Erkin Aydın, altın fiyatlarındaki gelişmelerden bağımsız olarak bankacılık sektöründe altın bankacılığı faaliyetleri 2014 yılında da çok hızlı geliştini ve bu gelişimin önümüzdeki dönemde de devam edeceğini söyledi.

Erkin Aydın, “Altın fiyatlarını gündemin yanı sıra birçok dış faktör etkileyebiliyor. Piyasayı yönlendiren ekonomik verilere istinaden, bazı dönemlerde farklı yatırım enstrümanları ön plana çıkıyor. Altın volatil bir yatırım aracı olmakla birlikte her zaman uzun vadeli bir yatırım aracı olarak görülüyor” dedi.

Yatırım aracı olarak altın cazip mi?

Altın fiyatlarındaki dalgalanmalar, altını uzun vadeli birikim aracı olarak gören ve portföyünü farklı yatırım enstrümanları ile çeşitlendiren müşterilerimizin tercihlerini doğrudan etkilememektedir. Bu açıdan bakıldığında, yatırımcıların altına olan ilgisi, altının önümüzdeki yıllarda da cazibesini korumaya devam edeceğine işaret ediyor.
Altına yatırım yapmak isteyen müşterilerimize önerimiz, altını uzun vadeli bir yatırım aracı olarak değerlendirmek kaydı ile portföylerinde belli bir miktar bulundurmaları ve piyasadaki gelişmelere bağlı olarak görülen fiyat dalgalanmaları karşısında temkinli hareket etmeleridir.

Tasarruf araçları içinde altının yeri nedir?

Türkiye geleneksel olarak altına yatırım yapan bir ülke. Doğumdan evliliğe, hem hediye, hem de güvence amacı ile altına yatırım yapıyoruz.
Altın dalgalı bir seyir izlemesine rağmen güvenli liman olma özelliği ile yatırımcılar tarafından her zaman uzun vadeli bir yatırım aracı olarak değerlendirilmektedir. Zaman zaman altına olan talep gerilese de ülkemizde geleneksel yatırım aracı olarak kabul edilen altının uzun vadede talep görmeye devam edeceğini düşünmekteyiz.

Finansbank Altın Hesap nedir?

 

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *