Filiz Akın’ın hayatını anlatan kitap: Başrolde Filiz Akın

Altı yaşından bu yana Filiz Akın’a hayran olan yazar Pınar Çekirge, başrolüne Filiz Akın’ı koyduğu bir kitap kaleme aldı.

Altın Bilek Yayınları etiketiyle çıkan “Başrolde Filiz Akın” isimli kitap, Filiz Akın’ın Yeşilçam günlerine odaklanıyor. Çekirge’nin aynı zamanda Yeşilçam dönemini de mercek altına aldığı kitabında yazar, çocukluğundan bu yana Filiz Akın’ın 3 binden fazla fotoğrafını biriktirmiş.
Akın’ın Yeşilçam dönemi filmlerini isimlerine göre bölümlere ayıran Çekirge, ünlü oyuncunun rol aldığı filmleri anlatırken kendi yaşadığı hikayeleri de okurları ile paylaşıyor. Pınar Çekirge, kitabının sonunda şöyle diyor: “Burada, en sadık hayranlarından birinin gözüyle 1962 – 75 yılları arasında toplumbilimsel bir olgu olarak da kabul edeceğimiz Türk sineması kadar toplumumuzda önemli yeri olan Filiz Akın imgesini şekillendiren öğeleri kısaca özetlemeye çalıştım.”

Bir önceki yazımız olan Pink Martini Harbiye Açıkhava'daydı başlıklı makalemizde açıkhava, Harbiye ve Harbiye Açıkhava hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *