Fikret Şeneş son yolculuğuna uğurlandı

Yabancı şarkılardan yaptığı arajmanlar ve yazdığı Türkçe sözlerle Türk müzik tarihine damgasını vuran yediden yetmişe söylenen ‘Memleketim’ adlı efsaneleşmiş parçanın söz yazarı Fikret Şeneş son yolculuğuna uğurlandı. Türkiye’nin ilk kadın şarkı sözü yazarı 94 yaşındaki Fikret Şeneş dün kar yağışı altında son yolculuğuna Teşvikiye Camii‘nden uğurlandı. Şeneş’in yakınlarıyla Ajda Pekkan’ın arasında soğuk rüzgarların estiği törene sanat ve cemiyet dünyasından ünlü simalar katıldı. Yaklaşık iki yıldır demans (Bunama) hastalığıyla mücadele eden ve evinde özel bakıcılar tarafından bakılan Şeneş’in cenazesinde kar yağışına rağmen çok sayıda katılım oldu. Magazin dünyasından az katılımın olduğu cenaze törenine Şeneş’in gelini Şebnem Çapa’nın sözleri damga vurdu.

“Ajda’yı Ajda yaptı”

Şebnem Çapa, törene son anlarda katılıp, kendilerine taziyede bulunmadan önlerinden geçen Ajda Pekkan’ı vefasızlıkla suçlayıp, “Buraya gelmeye yüzü yok. Kayınvalidemi hastayken ne ziyaret etti ne de arayıp, sordu. Siyah gözlüklerini takıp şovunu yapıp, gitti. Ajda’yı Ajda yapan kayınvalidemdir” dedi. Soğuk hava ve kar yağışı altında yapılan törende aile adına taziyeleri Şeneş’in oğlu Celal Çapa, diğer aile üyeleriyle kabul etti. Metanetli durmaya çalışan Celal Çapa, annesinin güzel bir hayat yaşadığını söyleyip “Annemin yerine kimseyi koyamam. İstediği bir tören oldu. Acı çekmeden ağabeyimin yanına gitti. Şarkıları devam edecek” dedi. Şeneş’in cenazesine bu güne kadar unutulmaz onlarca şarkı verdiği müzik dünyasından az sayıda ismin katılması dikkat çekti.

Camiye geldi ve gitti
Sanat dünyasından Ajda Pekkan, Erol Büyükburç ve Melike Demirağ’ın katıldığı törene iş ve cemiyet dünyasından Cem Hakko, Cefi Kamhi, Ahu – Can Has, Mehmet – Şehnaz Tuna, Sinan – Melda Kosif ve Mustafa Sarıgül gibi isimler katıldı. Ezanın okunduğu sırada son anda cenaze törenine katılan Ajda Pekkan’la, Şeneş’in ailesinin arasında ise soğuk rüzgarlar esti. Şeneş’in yakınlarının bulunduğu alana uğramadan doğruca tabutun başına gidip dua eden Pekkan, cenaze namazını beklemeden hızlıca camiden çıktı. Şeneş’in gelini Şebnem Çapa ise kendilerine taziyede bulunmayan Pekkan’ı “Buraya yanımıza gelmeye yüzük. Gelemezdi zaten. Şovunu yapıp gitti işte. Onu Ajda yapan benim kayınvalidemdir. Bir kez olsun ziyaretine bile gelmedi” diyerek, eleştirdi.

Fikret Şeneş’in hayat hikayesi

Bir önceki yazımız olan Gülben Ergen 40 anaokulu daha açacak başlıklı makalemizde Çocuklar Gülsün diye, Çocuklar Gülsün Diye Derneği ve gülben ergen hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *