Fenerbahçe’nin tanıtımı değişti – STAR TV

Elde olmayan bir şey. Heyecan ve ümit dolu sloganlarla süslemek şart oluyor tanıtımları. Star, Fenerbahçe’nin salı günü Arsenal’le oynayacağı rövanş karşılaşmasını yayınlayacak. Birinci maç oynanmadan dönmeye başlamıştı anonsu. Neydi slogan? “Devler liginde son engel Arsenal… Canlı yayında Star’da…” Hatta hezimetle sonuçlanan ilk maçtan hemen sonra bu sloganın yer aldığı tanıtım dönmeye devam etti. Sonuç, ortadakinin aşılmaz bir engel olduğunu gösteriyordu. Baktım tanıtım şöyle olmuş: “Fenerbahçe adına yakışanı yapmak için sahaya çıkıyor. Şartlar çok zor, biliyor ama oynanacak; kocaman bir doksan dakika daha var…”
Bence böyle maçların tanıtımlarını yaparken ayağı sağlam basmak lazım. Sonra böyle ters köşe olunuyor!

TELEVİZYONDA FİLM İZLEMEYİN: BUZ, BİP, BOL REKLAM VAR
Açık kanallarda film izlemek, anlamsız olmaya başladı. Hadi eskiden böyle film indirip izlemek falan yoktu. Bir de cazip gelmişti televizyonun özel halinde enteresan filmleri izlemek.
Şimdi öyle bir noktaya geldik ki bize alışmamız istenen bir “izleme kılavuzu” sunuluyor. Nedir bu kılavuz? Bol buzlu, bipli ve reklamlı filmler….
Reklam, “Ne yapalım para kazanacağız” tarafı, bip ve buz “ahlak” tarafı. Güzel bir filmdi başladı. Tam kıvama geldi, reklama girdi, bitti benim için. Çok istiyorsam başka şekillerde izleme şansım var.
“Sümela’nın Şifresi Temel” filmi ATV’de oynadı. Orijinalini bilmiyorum yani “argo” standardı nedir? Ama yeri geldi 3 – 4 sahne arka arkaya bipliydi. O zaman neden gösterirsiniz bu filmi? Ben filmleri her şeye katlanıp izleyenlere de şaşırıyorum. Daha bir heyecan veriyor galiba “gizli kapaklı” hali!
Bir de yine tesadüf TVEM kanalında rastladığım 1966 yapımı “İntikam Uğruna” var. Başrolde Cüneyt Arkın ve Selda Alkor var. Alkor kendini içkiye vuruyor acısından. Bol bol pavyon sahnesi var. Sigara ve içki. Her taraf buzlu. Yahu nerede olduğu anlaşılmıyor mu? O zaman bu filmi yayınlamamak lazım! 1966 yılında çekilmiş siyah – beyaz bir filmi, 2013’te buzlu izliyoruz! Yani 47 yıl sonra.

DİZİDE ‘EYALET’ GÖNDERMESİ
ATV’nin yaz dönemi yeni işi “Neyin Eksik”in 4. bölümü yayınlandı. Farklı bir şeyler denemek kolay bir iş değil. Hele çok izlenen bir kanalda bunu yapmak. Kanalın da “gel evladım yap bakalım” demesi. Böyle bir olay “Neyin Eksik”. Sanırım daha izleyici, “bu nasıl bir program?” sorusunun tam cevabını alamadı. Gerçekle oyun arasında. Neyin eksik Cevdet “her bölüm bir dizi çekeceğim ayağıyla ünlü oyuncuları konuk edecek, deneme çekimleriyle yılların oyuncularını eğlenceli bir sınavla ağırlayacak. Böylelikle birbirinden seçkin konukları, sıradan talkshowlar gibi değil renkli sürprizlerle konuk edecek sit-com & talkshow programı oluşacak” diye bir tanıtım yapılmış.
İşte tam da bunu yoluna sokabilmiş değil program. İlerleyen bölümlerde oturursa keyifli bir program olabilir. En azından böyle bir adım atılmış oldu. Son programda konuk oyuncularımızdan biri Bekir Aksoy’du. Cevdet’in yeni avıydı. Araya “magazin sorularda” serpiştiriliyor. “Bir şey duydum, bir evlenme teklifi mi yaptık bu aralar?” diye soruyor Cevdet. Senaryo icabı Bekir Aksoy, Cevdet’in özel yaşamına girdiğini nerede oturduğunu vs. bu şekilde merak ettiğini ima eder. Cevdet atlar; “Ben sizi Nişantaşı valisi diye duydum yanlış mı bilmiyorum, eyalet eyalet memleket bölündü” der. Aksoy, göbek adının Vali Konağı olduğunu söyler. Yani Nişantaşı Vali Konağı Caddesi’nden yola çıkarak güncel siyasi ortama bir gönderme yapılmıştır!

HÜLYA AVŞAR’IN DİZİSİ HANGİ KANALDA?
Ekranda Hülya Avşar dediğimizde dizi kartviziti ile pek bilinmez. Ekran Avşar için, reklamlar, yaptığı şov programları, gösterilen filmleriyle plandadır. Yaptığı diziler pek hatırlanmaz. Ama şu sıralar bir kanal bize “Hülya Avşar dizide çekmişti” hatırlatması yapıyor; +bir kanalı Avşar’ın Selda rolü ile bir avukatı canlandırdığı “Savunma” dizisini yayınlıyor. ATV’de yayınlanmış ama pek akılda kalmadan uçup gitmişti.

SİNA KOLOĞLU

Bir önceki yazımız olan Bodrum ve festival başlıklı makalemizde Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası’nı İspanyol şef Ramon Tebar, D-Marin Turgutreis Klasik Müzik Festivali ve Klasik Müzik Festivali hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *