Femen’in kurucusu bir erkek!

Venedik Film Festivali’nde gösterilen bir belgesel, örgütün iç yapısına ışık tuttu. Belgeselin yönetmeni Kitty Green’e göre, grubun protestolarının arkasındaki ismin Viktor Svyatski’ymiş

İtalya’nın Venedik kentinde gerçekleştirilen Venedik Film Festivali’nde gösterilen Ukrayna merkezli feminist grup Femen’in anlatıldığı ‘Ukrayna Genelev Değil’ adlı belgeselde örgütün kurucusunun Viktor Svyatski olması şaşırttı. Avustralyalı yönetmen Kitty Green, belgeselinde örgütün ‘danışmanı’ Svyatski’yi grubun protestolarının arkasındaki isim olarak tarif ediyor.

Green, ses getiren belgeselinde, “Femen hareketi Svyatski’nin hareketi ve o kızları özel olarak seçti. En güzel kızları seçti çünkü güzel kızlar daha çok ses getirecekti. Güzel kızlar gazetelerin ön sayfasına yer bulur ve bu durum onların sembolü haline geldi. Bu şekilde marka oldular” diyerek Svyatski’nin örgütteki rolünü anlattı. Belgeselden önce Femen’in kurucusunun erkek olduğu bilinmiyordu.

Bir önceki yazımız olan Putin'i MİT dosyası ikna edecek başlıklı makalemizde ABD Başkanı Barack Obama, g-20 zirvesi ve Milli İstihbarat Teşkilatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *