Fatma Girik’i ağlatan Memduh Ün sürprizi

Yeşilçam’ın unutulmaz oyuncularından olan Fatma Girik kendi adına açılan “Fatma Girik Geçmişten Geleceğe Fotoğraf Sergisi” ne geldiğinde Memduh Ün’e ait özel hazırlanan fotoğraf köşesini görünce gözyaşlarını tutamadı.

Fatma Girik, geldiği sergide açıklamalarda bulundu. Kendisi adına ilk kez bu kadar geniş kapsamlı bir fotoğraf sergisinin açıldığını, ayrıca sergi açılış gününün aynı zamanda 72. doğum gününe denk geldiğini belirterek, şöyle konuştu:

“73’ten bir gün alacağım. 58 yıllık meslek hayatımda tabii ki ilgi gördüm ama böyle resimli ve kendimden olan insanlarla bu kadar büyük bir ilgiyi ilk kez görüyorum. Memduh Ün köşesini görünce çok duygulandım. 94 yaşında vefat etti. Evimin çatısı çöktü, o benim evimin direğiymiş. O gitti, yemin ediyorum evimde tencere kaynamadı. Evet, evimde yemek pişmiyor. O hastanedeyken yanında üç saat oturup ona sevgimi anlatıp, eve gelip, ekmek arasına peynir domates koyup yerken kedilerime, köpeğime onu anlatıyordum. Her gün hastaneye gidip, dışarıda yağmur yağıyor, rüzgar var diye her şeyi ona anlatıp ‘hadi evimize gidelim’ diyordum. Hayatımda onun için yapamayacağım hiçbir şey yoktu, gözümü çıkarıp verebilirdim ona. Birlikte çok çektik. 56 yıl güzel bir hayat yaşadık ve hala bitmedi. Mezarlığı evimin yakınında, gün aşırı taze çiçeklerle gidiyorum. Onunla çok güzel filmler yaptık.”

Serginin yer aldığı Kale Center Müdürü Bülent Karataş da Hülya Koçyiğit, Türkan Şoray gibi Türk sinemasının ünlü yüzleri için sergiler açtıklarını belirterek, “Bu kez de Türk sinemasının efsane ismi Fatma Girik‘i ağırlıyoruz. Kendisine açılışa katıldığı için çok teşekkür ederim” dedi.

30 kişilik bir ekip tarafından 3 aylık bir çalışma sonucu oluşturulan serginin açılışında, Girik’e doğum günü sürprizi de yapıldı. Girik, kendisi için hazırlanan doğum günü pastasını keserek, hayranlarıyla hatıra fotoğrafı çektirdi. Girik, etkinlik sonunda Memduh Ün ile birlikte çekilmiş bir fotoğrafını 2 bin liraya satın aldı.

Kale Center’in bütün koridorlarında ve mağaza vitrinlerinde sergilenen fotoğraflardan oluşan ve elde edilen tüm gelirin Avrasya Şizofreni Derneğine bağışlanacağı sergi, bir ay devam edecek.

Bir önceki yazımız olan 90'lar dizisinin Necmettin'i Eser Eyüboğlu başlıklı makalemizde doksanlar, Eser Eyüboğlu ve Eser Eyüboğlu kimdir hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *