Fatih Tezcan Kimdir? Fatih Tezcan ne iş yapar?

Fatih Tezcan kimdir?’ sorusu son zamanlarda çok sorulur  oldu. Yaptığı ilginç yorumlarla sosyal medyada konuşulan isimlerden birisi olan Fatih Tezcan’ın kim olduğunu sizler için derledik. Fatih Tezcan biyografisi ve Fatih Tezcan kimdir sorusunun yanıtı bu yazıda…

Fatih Tezcan kimdir?

Son yıllarda Türkiye’de tanınmaya başlayan yazarlardan birisi de Fatih Tezcan. Fatih Tezcan kimdir diye soranlar için öncelikle kısa bir Fatih Tezcan biyografisi ele alalım…

Fatih Tezcan, 1976 yılında İstanbul’da doğmuştur. İlköğretim ve liseyi İstanbul’da okuyan Fatih Tezcan, Kemal Çağlar Lisesi’nden mezun olduktan sonra askere gitti.

Asker dönüşü İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Arşivcilik bölümünü okuyan Fatih Tezcan, ilk makalelerini de genç yaşlarda yayınladı. Bu makalelerden iki tanesi: Körfez Savaşı ve Tevrat ve Irak’a silah satan ABD şirketleri.

2003-2007 yıllarındaki evliliğinden 3 çocuk sahibi olan Fatih Tezcan, Mücadile ve Hira çalışma gruplarını kurmuştur. (Muhammed Furkan, Mücahid Ahmed, Nur Filistin)

2011 yılında ikinci evliliğini gerçekleştiren Fatih Tezcan, bu evlilikten de 2 çocuk sahibi oldu. (Hira Sevra , Duru)

Fatih Tezcan gazeteci olarak bilindiği Ak Parti hükümeti Türkiyesi’nde Ak Parti’ye yakınlığıyla bilinen televizyon kanallarında kendince yorumlarda bulunuyor.

Fatih Tezcan’ın ‘analizmerkezi’isminde bir de sitesi bulunuyor.


Bir önceki yazımız olan Xero Abbas albümünü Jolly Joker’de tanıttı başlıklı makalemizde jolly joker, Kürt müzisyenler ve Xero Abbas hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

2 Responses

  1. FATİH says:

    FATİH TEZCAN; İFTİRACI, YALAKA, … SIFATLI SATIN ALINMIŞ KALEMLERDENDİR NOKTA

  2. rek says:

    siz nerden.biliyosunuz alındığını alınırken yanındamıydın? çamur at izi kalsın . ayıp bu vatan hepimize lazım fatih kahraman bir gazetecidir ve memleketin bu gibi evlatlara ihtiyacı var

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *