Fatih Sultan Mehmet’li Drakula filmi

Osmanlı Devleti’nin en büyük hükümdarlarından Fatih Sultan Mehmet ile ilgili bir efsane Hollywood yapımı Dracula: Başlangıç (Dracula Untold) filminin konusu oldu.

Vlad the Impaler‘in hikayesini anlatan Dracula: Başlangıç filminin fragmanı yayınlandı. Filmde bol sayıda çarpışma sahnesi dikkatleri çekti.

Drakula ve vampir efsanesini konu alan Dracula: Başlangıç (Dracula Untold) filmi, efsane olarak bilinen Osmanlı Devleti hükümdarı Fatih Sultan Mehmet’in en yakın arkadaşı ‘Drakula’nın hikayesini anlatıyor.

Bilindiği gibi dünyada Kont Drakula olarak bilinen efsane, Türkiye’de Kazıklı Voyvoda olarak geçmektedir.

FATİH SULTAN MEHMET’Lİ DRAKULA FİLMİNİN KONUSU NE?

Romanya Kralı olan babası Vlad Dracul, 15. yüzyılda Osmanlı ordularına yenilip esir düşünce Tapaş ve ablası da Osmanlı sarayına rehin olarak geldi. Küçük yaşta olan Tapaş, kendisinden 1 yaş küçük olan II. Mehmet ile birlikte Enderun’da Osmanlı hocalarından eğitim almaya başladı.

Eflak valisi oldu

Geleceğin padişahıyla yakın arkadaş oldular. Öyle ki, Fatih’in ‘kan kardeşi’ olduğu iddia edilen Tapaş’ı İstanbul’un fethinden sonra Eflak Valisi yapmasının sebebinin de bu yakınlıktan kaynaklandığı belirtilir. Ancak Eflak’ta zalim babasının adıyla anılmaya başlayan ve en büyük zevki düşmanlarını kazığa oturtmak olan Drakula (Şeytanın oğlu), Fatih’in özel emriyle Transilvanya Ormanı’nda kazığa geçirilerek öldürüldü.

Kötü adam Dracula değil!

İşte bu hikâyeye büyük ilgi gösteren Amerikan Universal Studios şirketi, diğer filmlerin aksine Dracula’nın gençliğini anlatacak bir prodüksiyon için yüksek bir bütçeyle hazırlıklara başladı. 3 Ekim 2014′te gösterime girecek olan filmde Dracula rolünü Hızlı ve Öfkeli 6 filminin yıldızı Luke Evans oynayacak. Fatih rolünü ise daha önce bir filmde Saddam’ın oğlu Uday rolünü oynayan İngiliz aktör Dominic Cooper üstlenecek.

Dracula’nın kökenleri

Evans, “Ben Dracula’nın kökenlerini yansıtacağım. Bir insanın nasıl Dracula olduğunu göreceksiniz. Onun kötü adam olduğunu düşünmek için acele etmeyin derim” ifadesini kullandı. Hollywood çevrelerine yakın kaynaklar Comingsoon adlı siteye yaptıkları açıklamada filmdeki kötü adamın Dracula değil Fatih Sultan Mehmet olacağını belirtti. Filmin yönetmenliğini Gary Shore üstlenecek.

Dracula Başlangıç Osmanlı

Dracula: Başlangıç (Dracula Untold) 

Yönetmen: Gary Shore

Oyuncular: Luke Evans , Dominic Cooper , Charlie Cox , Sarah Gadon , Noah Huntley

Senaryo: Bram Stoker , Matt Sazama , Burk Sharpless

Yapımcı: Michael De Luca , Joseph M. Caracciolo Jr.

Bir önceki yazımız olan Halil Sezai Ruhumun Aynası dizisinde başlıklı makalemizde fox tv, Halil Sezai ve halil sezai dizi oyuncusu hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

1 Response

  1. ediz özcan says:

    birde böyle izleylim , karşıdakiler bizi nasıl görüyor

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *