Fargo dizisinin konusu ve oyuncuları

Fargo dizisi konusu ve Fargo oyuncularını bu yazıdan öğrenebilirsiniz…

“Bu, bir gerçek hikâyedir. Anlatılan olaylar 2006 yılında Minnesota’da gerçekleşmiştir.” ibaresiyle başlıyor dizi… Soğuk ve karlı bir gecede arabasıyla yol alan ve profesyonel bir kiralık katil olan Lorne Malvo’nun aracı bir geyiğe çarparak yoldan çıkar. Araba yol kenarında durduğu sırada bagajdan iç çamaşırı ve çoraplarıyla bir erkek fırlar ve karanlık ormana doğru kaçmaya başlar. Esrarengiz soğukkanlı katilimiz Lorne Malvo (Billy Bob Thornton) hafif yaralanmıştır ve kaçan adamın peşinden gitmek yerine çarptığı geyiğin başına gider. 

Dizinin diğer kahramanı ise hayatı boyunca ezilmiş, hor görülmüş, tipik Amerikan tabiriyle “loser” olarak niteleyebileceğimiz bir tip olan Lester Nygaard’tır (Martin Freeman). Lester, hayatını sigortacılık yaparak kazanmakta ve çevresine oldukça pasif bir imaj çizmektedir. Bir gün tüm lise yılları boyunca onu sürekli ezip zorbalık yapan okul arkadaşıyla karşılaşır. Aradan yıllar geçmiş olmasına rağmen arkadaşı onu yine aşağılar ve suratına bir yumruk atacakmış gibi yapar. Bu sırada Lester yumruktan kaçmak için hamle yapar ve burnunu cama çarpar. İşte tam bu noktada Lorne Malvo ve Lester Nygaard’ın yolları, gittikleri hastanenin bekleme salonunda kesişir. Bu tanışmadan sonraki karşılaşmalardan birinde Lorne, Lester’ın bundan sonraki tüm hayatını etkileyecek şeyler söyler ve pısırık karakterimiz Lester eşini öldürür. Biz de bundan sonra bu sönük karakterin dönüşümünü, başına açtığı işleri, içinden çıkılamaz durumları merak ve heyecanla izlemeye başlarız ve hikâye oldukça sürükleyici bir hal alır.
Billy Bob Thornton’un canlandırdığı kiralık katil “Lorne Malvo” karakterinin elini kolunu sallayarak istediği her yere girip adam öldüren rahatlığı kimi sahnelerde inandırıcılık sınırlarını zorlasa da, son bölüme kadar insanı ekrana kilitleyen ve seyirciyi içine çeken bir yapısı var “Fargo”nun. Bu da onu, 2014 yılının unutulmaz yapımları arasına sokuyor doğal olarak.
Oldukça kaliteli bir oyuncu kadrosuna sahip olan “Fargo”da, özellikle soğukkanlı kiralık katil rolüyle efsane bir performans sergileyen Billy Bob Thornton ve “Hobbit” filmleriyle, “Sherlock” dizisinden tanıdığımız Martin Freeman’ın performansları ise görülmeye değer.

Sinema tarihinin en tartışmalı ödülleri

Bir önceki yazımız olan BMW 218i özellikleri ve fiyatı başlıklı makalemizde 218i Active Tourer, BMW 218i ve BMW 218i fiyatı hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *