Fahriye Evcen’den Instyle’a samimi röportaj

Fahriye Evcen: “Hayatımın hiçbir noktasında bir idol seçmedim. Her şeyi kendi duygularımla yönlendiriyorum. Başka birinin yaşanmışlıkları yerine, kendi tecrübelerimden faydalanmayı tercih ediyorum”

Fahriye Evcen hayatımıza gireli 8 yıl oldu. Evcen, şimdilerde yeni projesi ‘Kurt Seyit ve Şura-İstanbul’ ile karşımıza çıkıyor.  23 Ocak’ta ise ‘Aşk Sana Benzer’ isimli sinema filmi gösterime girecek olan oyuncu, InStyle dergisinin yeni sayısına aklından ve kalbinden geçenleri anlattı…

Hayatınızdan memnun musunuz?

Güzel ve hareketli geçiyor. Aslında bir buçuk senedir durup, dinlenmeden çok yoğun bir tempoda çalışıyorum ve buna alıştım. O yüzden çok mutluyum.

Şimdi ‘Kurt Seyit ve Şura İstanbul’ dizisindesiniz. Nasıl gidiyor?

Dizide henüz çok yeniyim ve güzel gidiyor. 13 bölümü yayınlanmış, oturmuş bir diziye dahil oldum. Bundan önce, hep yeni başlayan işlerde yer almıştım. Şimdi ise, eksiksiz bir sete katılmış olmanın keyfini yaşıyorum.

Fahriye Evcen Burak Özçivit’e deli gibi aşık!

Canlandırdığınız ‘Münevver’     (Murka) nasıl bir kadın?

Münevver 20’lerinde, genç ve aşık bir kadın. Hayatı toz pembe görüyor.  Hayatını yaşamak, duygularını ifade etmek istiyor ama annesi çok baskıcı.

DOĞA İNSANIYIM

Peki nasıl deşarj oluyorsunuz? Neler yaparsınız? Doğa insanıyım. Deniz güzel, evet ama kafamı dinlemek istediğimde bir bahçe bile yeterli olabiliyor benim için. Ormanı çok severim ve deşarj olmak istediğimde yeşillik bir alan arıyorum. Bir kitap, biraz spor, biraz yeşillik ile yenileniyorum.

Bu ara iTunes playlistinizde neler var?
Müzikalleri dinliyorum.

Bir müzikalde yer almak ister miydiniz?

Çok isterim. Çünkü dans etmeyi ve şarkı söylemeyi çok seviyorum. Müzikalleri büyüleyici buluyorum ve bir gün mutlaka iyi bir müzikalde sahneye çıkma hayali kuruyorum.

BURAK’LA ENERJİMİZ TUTTU


Dizi mi? Sinema filmi mi?
Her işe çok büyük bir heyecanla başlıyorsun ama sinema filmi bir başka, diziden çok farklı. Sinema her zaman arşivde kalıyor. Diziye çok büyük emek veriyorsun ancak bir süreden sonra hatırlanmayabiliyor bile…

‘Aşk Sana Benzer’ adında bir film çektiniz Burak Özçivit’le…

23 Ocak’ta vizyona girecek harika bir film. Çekimler beş hafta kadar sürdü. Çok keyifli çalıştık. Zaten çok yapmak istediğim bir işti. Güzel de bir enerji oldu Burak ile aramızda ve o yüzden bu filmi çekmeyi biz de çok istedik.

Ne izleyeceğiz filmde?

Bir aşk hikayesi… Tabii çok detayına giremeyeceğim ama özünde çok sıcak bir film ve çok sıcak bir aşk hikayesi. İki insan arasında geçen aslında küçücük bir hikaye ama çok büyük etkiler yarattı bende.

Siz  filmde canlandırdığınız karakter gibi gidip kasabada yaşar mısınız?

Gerçekçi olmak gerekirse ben “Artık şehir hayatından kopayım, bir çiftlikte yaşayayım” diyemem ama şunu hepimiz sorabiliriz kendimize: Mesela; yazın bir ayımızı denizde ve kumsalda geçirmektense köyde veya bir kasabada ya da doğayla daha iç içe olan şehirlerde geçirmeyi neden tercih etmiyoruz? Çok işe yarayacağını ve dinlendireceğini düşünüyorum.

Bir önceki yazımız olan Sezen Aksu Harbiye'de coşturdu başlıklı makalemizde Harbiye, selamlar olsun ve sezen aksu hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *