Facebook’un istatikleri ne anlama geliyor?

Facebook istatikleriyle hayran sayfası sahibi olan kişilerin kafasını uzunca bir süredir karıştırıyordu. Özellikle Türkçe desteği olmadan önce tam bir işkenceydi Facebook istatiklerini anlamak. Zaman geçtikçe kendisini geliştiren ve değiştiren Facebook, Türkçe desteğinden sonra hayran sayfalarına da güncelleme getirdi. Facebook’un hayran sayfaları ve hayran sayfalarının istatikleri artık Türkçe. Bu yönüyle kullanıcılarını sevindiren Facebook, hayran sayfası sahibi olan kişilerin merak ettiklerini ve ne anlama geldiğini merak ettiği istatikleri de Türkçeleştirdi.

Facebook eski istatistiklerde olduğu gibi yeni istatistiklerin de dışarıya aktarımı desteğini sürdürdü.

Peki Facebook Hayran Sayfalarının İstatikleri ne anlama geliyor?

Facebook yeni istatistiklere geçti ve kullanıcılarına istatistiklerdeki kavramların ne anlama geldiğini Türkçe açıkladı. İşte Facebook’un güncellediği sayfa istatistikleri ve Facebook sayfa istatiklerinin anlamı :

DOLAŞMA

Aradığınızı Bulun

  • Genel Bakış: Sayfanızdaki en önemli hareketlerin 7 günlük bir kesitini alın.
  • Sayfa: Hayran kitlenizin zamanla nasıl büyüdüğünü ve insanların Sayfanızla nasıl bağlantı kurduğunu görün.
  • Gönderiler: Tüm gönderilerinizin performansını karşılaştırın.
  • Kişiler: Hayranlarınız ve gönderilerinizi beğenen, paylaşan ve gönderilerinize yorum yapan kişiler hakkında daha fazla bilgi alın.

BEĞENMELER

Hedef Kitlenizin Büyümesini İzleyin

Sayfanızın her gün kaç kere beğenildiğini ve beğenmekten vazgeçildiğini görün ve beğenmelerin nereden geldiğini (Facebook’ta insanların Sayfanızla bağlantı kurmak için “Beğen”e tıkladığı farklı yerleri) öğrenin.

ERİŞİM

Erişiminizi Anlayın

Daha fazla beğenilen, yorum alan ve paylaşılan gönderiler Haber Kaynağı’nda daha fazla gösterilir ve daha fazla kişi tarafından görülür. Gizlenen, spam olarak şikayet edilen veya insanların Sayfanızı beğenmekten vazgeçmesine neden olan gönderiler ise daha az kişiye erişir.

Ani bir yükseliş veya düşüş görürseniz, erişiminizi nasıl etkilemiş olabileceğiniz hakkında daha fazla bilgi almak için o gün neler paylaştığınıza bakın.
GÖNDERİLER

Gönderi Performansını Karşılaştırın

İnsanların gönderilerinize nasıl yanıt verdiğini anlamak, Sayfanız için en iyi içerikleri oluşturabilmenin kritik bir parçasıdır. Her şey bir arada olduğunda, en iyi ve en kötü performansı gösteren gönderileri görerek nelerin işe yaradığını, nelerin işe yaramadığını öğrenebilirsiniz.

 KİŞİLER
Sayfanızı kimlerin beğendiği (hayranlarınız) ve gönderilerinizi kimlerin beğendiği, paylaştığı veya yorum yaptığı hakkında daha fazla bilgi alın:
  • Hayranlarınızın Facebook’taki diğer kişilerle benzerlikleri ve farklılıkları.
  • Gönderilerinizi beğenen, paylaşan ve gönderilerinize yorum yapan kişilerin ortak özellikleri.

Bir önceki yazımız olan Battlefield 4 Paracel Storm Multiplayer Gameplay başlıklı makalemizde Alpha Multiplayer ', Battlefield 4 ve Battlefield 4 Alpha Multiplayer hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *