Facebook’tan BDP’ye kötü haber

BDP ve BDP’li siyasetçilere ait Facebook sayfalarının kapatılmasına dair tartışmalar sürerken, Facebook’un “Sayfaları terör örgütü övüldüğü için kapattık” açıklaması BDP’lilerin tepkisini çekti.

Facebook’un müdahalesi Altan Tan’ın sayfasının 6 Temmuz’da kapatılmasıyla ile başladı. Daha sonra BDP’nin 181 bin, Ahmet Türk’ün 120 bin, Hasip Kaplan’ın 49 bin, Ayla Akat’ın 51 bin, Sırrı Süreyya Önder’in 387 bin, Osman Baydemir’in 387 bin takipçisi bulunan sayfalarının kapatılması ile devam etti. Facebook, sebep olarak önceleri sayfalarda “pornografik içerik” bulunmasını gösterirken, Facebook yetkilisi Richard Allan dün Radikal’de yer alan açıklamasında bunun bir hata olduğunu belirterek, “Sayfalarda terör örgütünün övülmesi gibi Facebook standartlarına uymayan içerik mevcuttu” dedi.

BDP dava açacak
Sayfası kapatılan isimlerden Hasip Kaplan ise bu açıklamaya sert tepki göstererek dava açacaklarını belirtti.
Sayfanın polisin isteği üzerine, “terör örgütü simge ve bayraklarının bulunması nedeniyle” kapatıldığını iddia eden Kaplan, Twitter’dan yaptığı açıklamada “Facebook yargı yerine geçmiş, Kürt siyasetçilerin sayfalarını kapatıyor, Hamas resimleri AKP sayfalarında aynı gerekçe ile o neden kapatılmıyor? Bir milyonluk bir mitingte bir resimden yola çıkarak kapatma kasıtlıdır” ifadelerini kullandı.
BDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş da kapmanya başlatacaklarını söylerken, Eş Başkan Yardımcısı Meral Danış Beştaş “Bu uygulamayı herkese yapmıyorlar. Sadece Kürtler’e, BDP’lilere yapılmasının hukuki bir yaklaşım olmadığını, siyasi bir yaklaşımdan kaynaklandığını söylemek istiyorum” diye konuştu.

Bir önceki yazımız olan İstanbul’dan Roma’ya Osmanlı panoraması başlıklı makalemizde elif şafak, elif şafak 2014 ve elif şafak çota hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *