Facebook kavgası tatlıya bağlandı

ABD’nin Nevada Çölü’nde düzenlenen Burning Man Festivali’nde internet tarihinin en büyük kavgalarından biri sona erdi.
Facebook’un kurucu ortaklarından Dustin Moskovitz, site nedeniyle bir dönem davalık olduğu Tyler ve Cameron Winklevoss (32) kardeşlerle festivalde karşılaşınca sarılıp barıştı.

‘Arkadaşlık isteği gönderdiler’
İkizlerin facebook üzerinde hak iddia ettiği, facebook’u kurma fikrinin kendilerine ait olduğunu öne sürdükleri biliniyordu. İkizleri dava süreci boyunca, “Hayatımda düşmanım olarak tarif edebileceğim iki insan” olarak tanımlayan Moskovitz, daha önce hiç tanışmadığı ikizlere ilk olarak kendini tanıttığını belirtiyor.

Moskovitz şaşırtan karşılaşmayı, “Karışık geçmişimize rağmen onlarla daha önce hiç tanışmamıştım. Yalnızca avukatlarımız aracılığıyla iletişim kuruyorduk. İlk yapmam gereken kendimi tanıtmak ve sarılmaktı. Alana yeni varmışlardı, bu yüzden nasıl davranacağımdan emin değildim. Ancak çok naziklerdi ve festival bitince bizi daha iyi anlayacaklarını biliyordum. Döner dönmez Facebook’ta Tyler’dan arkadaşlık isteği aldım” sözleriyle anlatarak buzların eridiğini ifade etti.

Öte yandan Moskovitz, festivale Mark Zuckerberg’le gittiğini açıkladı. Festivalden çok etkilendiğini belirten Moskovitz, blog’undaki yazısında Zuckerberg’in kendi kurduğu çadırda kaldığı bilgisini paylaştı.
Moskovitz, Zuckerberg’i festivale götürme sebebini ise, “Onun festivali deneyimlemesini istedim, çünkü kişiliğinin gelişeceğini düşündüm” sözleriyle anlattı.

Bir önceki yazımız olan Olimpiyat seçiminde ilginç görüntü! başlıklı makalemizde 2020 olimpiyatları, madrid ve Olimpiyat seçiminde ilginç görüntü! hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *