Facebook kan kaybediyor!

Mark Zuckerberg’in kurduğu Facebook son günlerde popülaritesini kaybediyor. Bunda twitter ve diğer sosyal paylaşım sitelerinin etkisi olduğu söylenebilir. İnsanların hayatını değiştiren Facebook, azalan bu gücüne rağmen hâla alanında bir numara.

Bu makalede Facebook kullanıcılarına hiç duymadığı ya da geri planda kalmış özellikleri anlatcağım.

Facebook e-mail nedir, nasıl kullanılır?

Facebook hesabınızda bulunan mesajlar bölümü aynı zamanda sizin e-mail hesabınız durumunda. Yani mail atmak için Facebook’un mesajlar bölümünü kullanabilirsiniz. Facebook mailindeki kullanıcı adınız ise, Facebook  profilinizdeyken adres çubuğunuzda yazan kullanıcı adınız ise Facebook mail adresiniz olarak geçerlilik görüyor. Mesajlar bölümüne girip yeni mesaj gönderi tıkladıktan sonra, alıcı bölümüne mail atacağınız kişinin e-mail adresini yazarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

   Facebook’ta kullanıcı adı nasıl değiştirilir?

Facebook’ta kullanıcı adınızı değiştirmek istiyorsanız, Hesap ayarları, sonrasında ise Genel sekmesini tıklamanız gerekmektedir. Dikkat edilmesi gereken şey ise, kullanıcı adını sadece 1 kez değiştirebileceğinizdir. Facebook’tan yazan yazıya göre kullanıcılar kendi isimlerini içeren bir kullanıcı adı almak durumunda…

Zaman tünelinin en büyük faydası

Zaman tüneli çoğu kullanıcı tarafından beğenilmemişti. Fakat bu kişilerin bir çoğu zaman tünelinin özelliklerini bilmiyorlar. b en iyi özelliği ise geçmiş zamana gidip, fotoğraf paylaşmak ya da yer bildirmek… Zaman tüneli bu özelliği ile insanın hayatını özetlemeye imkan vermiş oluyor.

 Facebook uygulamalar ve ayarları

Çoğu kişi beğenmediği uygulamayı kullanmak durumunda kalıyor. Buna neden olan en büyük etken ise uygulamanın nasıl kaldırılacağının bilinmemesidir. Hesap ayarlarına girip uygulama ayarlarına ulaşabilir ve değişiklik yapabilirsiniz.

Facebook indirmek nedir, nasıl kullanılır?

Facebook, siz ile alakalı olarak, paylaştığınız fotoğraflardan, yazdığınız yazılara kadar kaydedilen tüm verileri indirmenize imkan vermektedir. Hesap ayarlarına girdikten sonra Dil ayarı altında bulunan Facebook verilerinin kopyasını indir sekmesi bu işlemi gerçekleştiriyor.

 Arkadaş ya da abone olmadan bildirim alma

Facebook yeni bir özelliği daha duyurdu. Buna göre bir kişi arkadaş listenizde değilse, ya da o kişiye abone değilseniz  yine de o kişinin bildirimlerini görebilirsiniz. Tabi buradaki bildirimler belli başlı bildirimler olacaktır. Instagram, tumblr gibi uygulamalarda paylaşımları beğenilen kullanıcılar seçilip kullanıcının sayfasında takip etmesine imkan verilecektir.

Bir önceki yazımız olan Kablosuz ağlardan muhteşem atak başlıklı makalemizde cihaz, HD filmler ve internet hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *