Esra Erol hayatıyla ilgili her şeyi anlattı

Nereden bakarsanız bakın 7 yıldır üzerinde durulması, incelenmesi gereken tezlere konu olan bir evlilik programı yapıyor Esra Erol…
Yaşadıkları çevrede yol arkadaşını bulamayanlar, onun ışığında şahitliğinde aşklarını bulmak istiyor… Onu ekranda zirvede tutan sebep de bu…
Televizyonların ele avuca sığmaz bu sempatik kadınını Tarabya’daki evinde ve program yaptığı stüdyoda sizler için ziyaret ettik.
Röportajımızın bir noktasında, sorduğum bir soruya kendi penceresinden cevabını verdi, ama yetinmedi “Sen en iyisi stüdyoya gel konuklara kendin sor” dedi.
Stajyerim Sena’yla programın çekildiği İkitelli’deki stüdyoya doğru yola çıktık.

Temizlik yaparak kafamı dağıtırım!

Sizin gibi yoğun insanlar için evlilik gerçekten cesaret, çocuk ise kahramanlık gerektiriyor. Gözü kara biri misiniz?
Tam parlamaya başladığı dönemde, çat evlenip, çat çocuk doğuran, sistemin aksine hareket eden, zincirlerini kıran biriyim… “Aman evlenme, aman çocuk doğurma” dediler, ama inadına hepsini yaptım. Ne oldu? Çok daha mutluyum. Hem mesleki kariyerim hem de aile hayatım devam ediyor.

İdris Ali’yle ne değişti hayatınızda?

Eskiden çocuk konusu olduğunda nobranca çıkışlar yapıyor, acımasız şeyler söyleyebiliyordum. Bugün çocuk mevzusu olduğunda nasıl böyle incelmiş, kırılmış bin türlü açıdan bakabilen, farklı değerlendirmeye çalışan bir kadın haline dönüştüm. Güzel oldu yani…

Sizce görücü usulü mü yoksa severek mi evlenmek daha iyi?

İki güzel kalpli insan, aynı evi paylaşmaya başlıyorlarsa şampiyonlar… Ama yıllarca ilişki sürüp aralarında hep sakladıkları bir şeyler varsa ve samimi değillerse lastik patlıyor günün birinde…

Sizin evlilik nasıl gidiyor?

Biz eşimle gerçekten zıt karakterli insanlarız. Ben çok neşeli ve dışa dönük biriyim. O daha kendi halinde, kendi dünyasında kuralları, sistemi ve alışkanlıkları olan bir adam. Ne o beni değiştirmeye çalıştı, ne ben onu…

OKUL VAKTİ 

İdris Ali’nin okula gitme zamanı. Anne oğul vedalaşıyor, duygusal bir an. Ben de fotoğraf makinamla bu anları ölümsüzleştirmeye çalıştım, ama işim hiç de kolay olmadı.

Evde ki Esra Erol nasıl bir eş, bir anne? Mutfakla aranız nasıl ?
Mutfakla işim olmuyor çünkü öğlen evden çıkıyorum, akşam 21.00 gibi geliyorum. Geldiğimde yemek hazır oluyor. Genellikle pazar günlerini evde geçiriyoruz. Film günlerimiz vardır eşimle, iki film izleriz… Temizliği severim ve keyif alırım. Kafamı dağıtır.

Bir insan neden ekranda evlenme gereği duyar, milyonlarca insanın önünde evlenir?

Çevresinde aradığı kişiyi bulamıyor. Beklentileri var, güvenebileceği birine ihtiyaç duyuyor. O kişiyle de kartlarını açık oynamak istiyor.

Başka ülkelerde örneği var mı?
Arjantin de var. Ama onlar çıplak sunuyorlar programı…

Sizin formattan mı?

Onların çok farklı. Hatta Twitter’a da yazmıştım, “İyi ki Arjantin’den gelen teklifi kabul etmemişim. Bikiniyle sunacak cesaretim yok” diye.

Seyircim hep gelir peşimden!

Bir fotoğrafınızı gördüm, hamileyken çektirmişsiniz. Cesur bir poz!
O konuda cesur bir kadın değilim. O fotoğrafı doğum fotoğrafçısıyla kendi albümüm için özel olarak çektirdim. Fakat çeken kişi bunu Facebook’ a koydu ve oradan da dağıldı. Bir sabah kalktım doğuma 5 gün falan var. O fotoğrafı gördüm ama nasıl ağlıyorum Ali diyor ki; “Saçmalama Esra… Sanki seni çıplak yakaladılar”… Ama olsun! Bu benim mahremim, özelim… Göbeğimi kimsenin görmesini istemezdim. O fotoğrafçıyı doğuma sokacaktım, ama o gün itibariyle benim için bitti.

Esra Erol'un oğlu

4 kanalda program yaptınız. FOX, atv, Flash ve Star TV’nin izleyicisi farklı mı?

Allah nasip ederse uzun yıllar burada kalacağım. atv, 4 yıl çok mutlu çalıştığım bir kanaldı. Güzel günlerim geçti. Orada evlendim, orada oğlumu dünyaya getirdim. FOX’a geçtikten sonra şunu anladım; seyircim benimle beraber geliyor. Ben seyircimle beraber geziyorum aslında.

Bu başarının sırrı nedir?

İnsan halinden anlarım, insanları tanırım, severim. En önemlisi de güven üzerine ilişkiler kurmayı çok severim, sadığımdır… Sadık olunmasını da isterim… Veririm, karşılığını da almak isterim. Sanırım artık 7’nci yılda bunu başardım. Aynı kadınım… Saç rengim hariç hiçbir şeyim değişmedi, boyu bile aynı…

Acun Ilıcalı tv8’i aldı. Sizce bu bir değişimin habercisi mi televizyonlar için?

Kesinlikle…

Neler söylemek istersiniz?

Acun, çok başarılı bir televizyoncu… Farklı bir gözü ve algısı var. Ben daha çok gencim… Sektörü daha yeni yeni biliyorum, ama Acun’u Türkiye’deki ünlü televizyonculardan farklı kılan, içinde yaşattığı ruh, rahatlığı ve özgürlüğü… Para kazanmak için yapmıyor başarı odaklı işler yapıyor.

Siz samimi, o doğal.

Kesinlikle doğal… Mesela ben Acun’un farklı bir versiyonu olabilirim.

esra erol evlenme programı

300 çifti evlendirdik   60’ı boşandı

Gündüz kuşağı, sabah kuşağı, öğlen kuşağı birileri gerçekten bu programları bilimsel açıdan incelemeli bence ne dersiniz?
Öyle bir tez hazırlatıyorum. Doktorasını yapan bir sosyolog var; İngiltere’de okuyor. Programın tezini hazırlıyor. 2 yıldır bizimle birlikte, mesai arkadaşımız gibi… Herkese de kapımı açıyorum gelin inceleyin diye.

Evlendirdiklerinizin akıbetleri?

Evlendirdiğimiz çift sayısı 300’ü geçti. Sadece yüzde 20’si boşandı. Yani 60 kişi…

Siz neleri seyredersiniz?

Bu ara “O Ses Türkiye”de Gökhan’ı izliyorum. Televizyonda kim güzel program yapsa izlerim… Acun’u zaten izliyorum.

Harala güreleyi sevmem

Ekibiniz kaç kişiden oluşuyor?
55 kişiyiz.

Yayına girmeden önce bir uğurunuz var mı?
Dua ederim. Yayına inene kadar konuşmuyorum mesela öyle itikatlarım var.

Yayına girmeden önce çok mu stresli olursunuz?
Sessiz, sakin çekilmez bir kadın oluyorum. Kendimi yormamak için konuşmam. Biraz odaklanma o kadar. Farkında olmadan geliştirdiğim bir mekanizma.

Yayından önce kaçarlar mı yanınızdan?
Hiç öyle bir şey yok. Çok sakinimdir. Kendi iç dünyamdayımdır, bilirler yani çok büyük tepkiler vermem. Tabii ki tepki istemem, sakin sakin herkes gelir anlatır. Harala güreleyi sevmiyorum beni yoruyor.

‘Arka Sokaklar’dan kurtulamadım gitti

Sabah ve gündüz kuşağı program sayısı arttı. Aranızdaki rekabet nasıl?
Rakiplerim gündüz kuşağı yayınları değil, karşımda ki diziler… Mesela “Arka Sokaklar” Kanal D’den yayınlanıyor. Yıllardır kurtulamadım. Star TV’de “Beni Affet” dizisi var. Biz onlarla sinsi bir yarış içindeyiz. O diziler 1 saatlik yayınlarıyla reyting listesine giriyorlar, ben 3 saatimi dik tutmaya çalışıyorum…

Programınız ne zaman bitecek?
Yaşlanacağım, koca kadın olacağım, herhalde duayen olacağım. Esra Teyze diyecekler. 3- 5- 10-20 yıl bilemiyorum. Enerjim yettiği, seyirci beni sevdiği, reytingler devam ettiği sürece ve yenilendiğim sürece devam edecek.

B planınız var mı?
Eğer günün birinde programım biterse, önce güzel bir dinlenirim. Sonra yine halkla, samimi insanlarla buluştuğum bir program yaparım. Bu yarışma programı da olabilir. Katılanlar samimi olacak ve hikayeleri olacak. Çünkü ben hikâye seviyorum.

ERCAN ARSLAN – Milliyet TV

Bir önceki yazımız olan Ege Aydan halasının Adnan Menderesle olan aşkını anlattı başlıklı makalemizde Adnan Menderes, Behzat Ç ve cine 5 hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

1 Response

  1. December 13, 2015

    […] ESRA EROL’UN HAYAT HİKAYESİ […]

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *