Erol Büyükburç neden ve nasıl öldü?

Türk pop müziğinin efsane ismi Erol Büyükburç (79) Etiler’deki evinde dün ölü bulundu. Önceki gece saat 02.00 sıralarından evinde kalp krizi geçirdiği açıklanan 79 yaşındaki sanatçı Büyükburç’un cansız bedeni Zincirlikuyu Mezarlığı gasilhanesine gönderildi. Önceki akşam Fransız Sokağı’nda Cezayir isimli mekanda 20 yıldan beri düzenlenen ‘Çarşamba Buluşmaları’nda sahneye çıkan Murat Evgin’i, Barış Manço’nun efsane programı ‘Adam Olacak Çocuk’un yapımcısı Erkmen Sağlam’la izlemeye giden Büyükburç burada şarkılara eşlik etti. Bir ara sahneye de çıkan Büyükburç, Murat Evgin‘le ‘Uzun İnce Bir Yoldayım’ türküsünü de birlikte söyledi.
“Mutlu ve dinç gördüm”
Sahnede ve sahne sonrası Büyükburç’u mutlu bir şekilde gördüğünü belirten Murat Evgin, “Gayet sağlıklı, dinç ve mutlu görünüyordu. Ben hiç olumsuz bir şey fark etmedim. Sahneden birbirimize övgü dolu sözler söyledik. Eski anılardan bahsettik. Şu an çok üzgünüm. Ailesinin ve tüm sevenlerinin başı sağ olsun” dedi.
Çilingirle eve girildi
Evgin’in sahnesine dönen Büyükburç bir yandan da Bursa’da vereceği konserine hazırlanıyordu. Önceki gece evinde yalnız kalan Büyükburç’u ertesi gün ilk evliliğinden olan kızı Evren Büyükburç telefonla arayıp, ulaşamayınca sanatçının menajeri Osman Nuri Yazıcı, apartman görevlisine ve polise haber verdi. Apartman görevlisinin polisler eşliğinde ve çilingir yarıdmıyla girdikleri evin yatak odasında Büyükburç’un cansız bedeni bulundu.
Komşularına sarıldı
Babası Erol Büyükburç‘u aynı apartmanda oturan komşularına sarılarak uğurlayan kızı Evren Büyükburç açıklama yapmadı. Cenaze aracına koyulan Büyükburç’un cansız bedeni Zincirlikuyu Mezarlığı’ndaki gasilhaneye götürüldü. Büyükburç’un cenaze namazıyla ilgili bilgiler ise daha sonra verilecek.
“Bursa konserine hazırlanıyordu”
Gazetecilerin sorularını yanıtlayan Büyükburç’un menajeri Osman Nuri Yazıcı, “Bursa’daki konserine hazırlanıyordu. Kalp krizi sonucu vefat etti. Hepimizin başı sağ olsun. Hep beraber onu öldürmeyeceğiz. Şeker rahatsızlığı olan bir insandı, kalbinde üç adet stend vardı. Yalnız yaşamıyordu. zaman zaman ben veya kızı Evren yanında kalıyorduk. Adana ve Gaziantep’te konser verdik. Gece 23.00’da evine bıraktım. Durumu gayet iyiydi. Çok mutluydu, sabah haber alamadık. Eve geldiğimizde bu haldeydi. Kızı hep yanındaydı ve bizle beraberdi. Sabah onu alacakken telefonlara çıkmadı, akabinde geldiğimizde böyleydi. Tansiyon ve şeker ilaçları kullanıyordu” dedi. Türk pop müziğinin ‘Süperstar’ lakaplı şarkıcısı Ajda Pekkan, Büyükburç’un vefatından dolayı duyduğu üzüntüyü, sanatçının unutulmaz şarkılarından biri olan ‘Dudaklarımda şarkısın’ parçasının sözleriyle dile getirerek, “Bak ayrılık geldi yine bir yaprak düştü dalından” dedi.
Kediler öksüz kaldı
Bebek yokuşundaki bahçekatı evinde yaşayan Erol Büyükburç‘un apartmanın bahçesinde kedi beslediği ve her gün kedileriyle yakından ilgilendiği öğrenildi. Evinin bahçesinde kediler için barınak yapan ve mama vererek onlara bakan Büyükburç’un kedileri de objektiflere böyle yansıdı.

Bir önceki yazımız olan Rıza Sarraf kaç kilo verdi? başlıklı makalemizde ebru gündeş, reza sarraf 2015 ve rıza sarraf hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *