Erdoğan’dan ‘bedel ödersiniz’ tehdidi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, ODTÜ’ye, başörtülü kadınlara gösterilen tepki ile kampus içinde yol yapımına karşı yapılan eylemlere tepki göstererek “O üniversite sadece senin değil, herkesin. Mani olanlar ise bunun bedelini öderler” dedi.
Erdoğan, Rusya’dan Arjantin’e ayrılmadan önce yaptığı basın toplantısında ODTÜ’deki başörtülü kızlara yönelik sözlü saldırının sorulması üzerine şunları söyledi:
“Kimlerin kimleri ötekileştirdiği çok açık ortada. Türkiye’de sol her zaman ötekileştirmiştir. Ne yazık ki ODTÜ’de bu zihniyeti çok açık görüyoruz. Konuyla ilgili öyle zannediyorum ki YÖK gereğini yapacaktır, bizler de gereğini yapacağız.”
Üniversitelerdeki özel güvenliği eleştiren Erdoğan, şöyle devam etti:
“Bu olay, polisimizin üniversitelerde görev almasını niçin istediğimi ispatlamıştır. Oradaki özel güvenliğin sivil polisi, olaya müdahale dahi etmiyor, adeta destekler mahiyette görüntü veriyor. Böyle şey olabilir mi? O orada stant açacak, başörtülü kızlar böyle bir hakkı kullanamayacak. O üniversite sadece senin değil, herkesin. Ellerinde kartonlarla yazılmış şeylerle adeta bahçe bekçisi gibi dolaşıyorlar. Böyle bir şeye müsaade etmemiz mümkün değil. O kızlarımız da diğerlerin hakkı neyse aynı hakkı kullanacak. Buna kimse mani olamaz, gereği neyse yapılır. Bizler de sonuna kadar bunun takipçisi oluruz. Artık onların özlediği Türkiye çok gerilerde kaldı. Yeni Türkiye’de inanç özgürlüğü vardır, eğitim öğretim hakkının sonuna kadar kullanılması özgürlüğü vardır. Bunlara mani olanlar ise bunun bedelini öderler.”
Yol çalışmasına karşı ODTÜ’de yapılan eylemleri eleştiren Erdoğan, “Her şeyin önünü keserler. Ön kesildiği zaman ön açmak kimin görevi, güvenlik güçlerinin görevi. Ön açılacak bu yollar da yapılacak olay budur” dedi.

Yolumuza bakarız
Başbakan Erdoğan, KCK Yürütme Konseyi Eşbaşkanı Cemil Bayık ve BDP Eşbaşkanı Selahattin Demirtaş’ın ‘çekilme’ ile ilgili açıklamalarının sorulması üzerine de şöyle konuştu:
“Siyasi kanadın vermiş olduğu beyan farklı, dağdaki vermiş olduğu beyan farklı. İyi polis kötü polis rolü paylaşmışlar. Dolayısıyla işimize bakacağız. Yol haritamız neyse o yol haritası üzerinde yürümeye devam edeceğiz. Biz samimiyiz ve arkasında da samimi bir şekilde durmaya devam edeceğiz. Bu süreci bozanlar tehdit edenler olursa inanıyorum ki tarihe bunun hesabını verirler.”

Bir önceki yazımız olan 28 Şubat davası gergin geçti başlıklı makalemizde 28 şubat davası, darbe ve emekli Korgeneral Engin Alan hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *