Erdoğan canlı yayında ağladı!

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, dün akşam katıldığı Ülke TV’deki canlı yayında, Mısır’da yaşananlar konuşulurken duygulu anlar yaşadı. Mısır’da yaşananları uzun uzun eleştiren Erdoğan, Müslüman Kardeşler liderlerinden Muhammed El Bilteci’nin kızı Esma’nın (17) ölümü konusu gündeme gelince gözyaşlarına hakim olamadı. Programı yapanlarda Erdoğan’ın konuşmakta zorlanması üzerine programı bitirdi.


Erdoğan, Bilteci’nin kızı Esma için yazdığı duygu dolu mektubu dinledikten ve sürekli mendille gözyaşlarını sildikten sonra “Niye sizi derinden sarstı?” sorusu üzerine geçmişte gece gündüz çalışmasını evine geç gitmesini gündeme getirerek şunları söyledi:
‘Çocuklarımı gördüm’
“Benzer şeyleri ben yaşadım (konuşmakta zorlandı). Geceleri evlere geç geliyorduk. Bir gece kızım odamızın kapısına pusula astı. ‘Bir geceni de bize ayır’ dedi. Bizim ayıracak vaktimiz yoktu. Bulunduğumuz hareket içinde tabii koşturuyorduk. Geceleri eve gelince saat 1-2 oluyordu, çocuklarım yatıyordu. Esma’ya bu mektubu yazarken bu ifadelerde ben de çocuklarımı gördüm. Bir de O’nun, Esma’nın cenaze namazını kıldıramayışı, şu olgunluk, geleceğe bakıştaki ölüm ötesi dünyayı okuyuşu beni ciddi manada duygulandırdı. Tabii şehadet çok farklı birşey. Esma hayata doymadan ama o şehadet makamına koştu. O’nun duruşu, babasının duruşu dünyadaki bir çokİslam dünyasındaki ülkelere inşallah ders olur, gençlerimize örnek olur. Baba-evlat ilişkisinde bizlere örnek olur. Ben şu anda başbakan değilim vatandaş Tayyip olarak bu ifadeleri kullanıyorum.”
Erdoğan programı bitirdiklerinin söylenmesi üzerine de “Rabbim birliğimizi daim etsin. Aramıza fitne sokmak isteyenlere izin vermesin. Birbirimizi Allah için sevelim” dedi.

Bir önceki yazımız olan Tüm bu sıcaklığın nedeni insan! başlıklı makalemizde ar5, Birleşmiş Milletler Beşinci İklim Değişikliği Hükümetlerarası Paneli ve insan hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *