Erdoğan’dan Bahçeli’ye papağan benzetmesi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, demokratikleşme paketini eleştiren MHP lideri Devlet Bahçeli’ye “Malum çevreler adeta papağan gibi aynı türküyü söylemeye, aynı masalı anlatmaya başladılar. Onlar bir kez daha yanılacak, kaybedecekler. Türkiye bir kez daha kazanacak” cevabı verdi. Erdoğan, Adana’nın ilçeleri Kozan ve Ceyhan’da yaptığı ortak açılışlarda şu mesajları verdi:

* FERHAT GİBİ SEVDALIYIZ: Türkiye’ye, bu millete sevdalıyız. Tıpkı Ferhat Şirin gibi. Biz Ferhat, sizler Şirin’siniz. Evelallah dağları dele dele geliyoruz. Önümüze duramıyorlar.

* BU NASIL MİLLİYETÇİLİK?: Yolsuzlukları ayağımızın altına aldık. Yolsuzluk hortumu kesilmeseydi bugün kapı kapı dolaşıp borç dilenecektik. Milliyetçi, ulusalcı geçinenlere sesleniyorum. Yahu IMF’ye borçlanan sen, borcu ödeyen ben. Bu nasıl milliyetçilik? Milliyetçiysen niye Merkez Bankası’nı boşalttın. Biz dolduruyoruz. 11 yıl boyunca hangi reformu yaptıysak birileri çıktı ‘Türkiye bölünüyor parçalanıyor zayıflıyor’ dedi. Milliyetçilik nerede? Bizde! Biz milletimizi daha çok seviyoruz.

* YİNE YANILACAKLAR: Demokratikleşme paketi yaptık, 28 madde. Türkiye’nin büyümesi lazım. Türkiye zincirlerinden prangalardan kurtulması lazım dedik. Malum çevreler adeta papağan gibi aynı türküyü söylemeye, aynı masalı anlatmaya başladılar. Onlar bir kez daha yanılacak, kaybedecekler. Türkiye bir kez daha kazanacak.

* AYRIMCILIK YAPIYOR: Neye karşı çıkıyorsun? Benim başörtülü kardeşim kamu dairelerinde rahat çalışacak diye mi rahatsız oluyorsun. Başı açık neyse örtülü olan da aynı haklara sahip olacak onun için yapılacak. Hani milliyetçiydin, hani milleti seviyordun. Niye ayrımcılık yapıyorsun? Hepsi bizim canımız ciğerimiz.

* ONLAR KAPATTI, BİZ AÇTIK: Bu ülkede başı örtülü yavrularımıza üniversitelerin kapısını kapattılar. Ancak şimdi açıldı. Bunlar bizim kızlarımız değil miydi? Sıkıntı ülkeyi yönetenlerdeydi. Okusun çocuklar niye ayaklarına pranga vuruyorsun? Kızlarımı ülkemin üniversitelerinde okutamadım. Yurtdışında okuttum. ABD, Avrupa’da okuyor halkının yüzde 99 Müslüman olan Türkiye’de okuyamıyor. Bir de kat sayı engeli çıkartılar. İmam hatipliler oralara giremesin istiyorlardı. Şimdi katsayı da kalktı. Kimler rahatsız oluyor? Bunların hesabını sandıkta soracaksınız.

* AYRIMÇILIK HAŞA: Reform paketini sizlerle istişare ederek hazırlardık. Sizin istemediğinizi istemeyiz onaylamadığınızı onaylamayız. Paket 76 milyonun paketidir. Bazıları şunu söylüyor; ‘Bu paket ayrımcılıktır.’ Haşa, bunu nasıl derseniz.

* SOYADLARI İTİRAZ: (Dik dur eğilme Kozan seninle sloganları üzerine): Bundan şüpheniz var mı? Dik duracağız, dikleşmeyeceğiz. Yiğit olan yiğit sözünde durur. Biz de sözümüzün eriyiz bundan hiç şüpheniz olmasın. Ana muhalefet hep yaptığımız işlere itiraz etti. Ana muhalefetin soyadı itirazdır. Bunlar belediyeciliği bilmezler. Bu kardeşiniz İstanbul’dan geldi damdan düşen insan olarak geldik, yaşadık.

* SEVSİNLER SİZİN GİBİ MİLLİYETÇİYİ: Bunlar milliyetçi ya, sevsinler sizin gibi milliyetçiyi. Bizi delikli kuruşa muhtaç ettiler. Biz eskiden tuvalete bir liraya giderdik. Ne oldu, 1 milyona tuvalete gider hale geldik.

* BARAJ TEKLİFİMİZİ MECLİSE GETİRECEĞİZ: Demokratikleşme paketiyle ilgili anamuhalefet partisi yüzde 10 olan seçim barajının indirilmesini istedi. ‘Peki’ dedik, ‘Biz size üç tane teklif sunuyoruz’. Baktım ki şimdi bunlara pek yanaşmaya niyetleri yok. Bundan da rahatsız olmaya başladılar. Şimdi yeni hesaplar yapmaya başladılar. Şöyle olsa, böyle olsa, ne olur. Kardeşim kusura bakma, onu teklif ediyoruz, yok. Bunu teklif ediyoruz, yok. Şimdi biz oturup konuşacağız, kararı vereceğiz ve o karardan sonra teklifi Meclis’e getireceğiz.

Bir önceki yazımız olan Peugeot 308'in özellikleri başlıklı makalemizde Peugeot 308 fiyatı, Peugeot 308 ne zaman satılacak ve Peugeot 308 ne zaman satışa çıkacak hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *