Erdoğan Dikmen saldırısı için de CHP’yi suçladı

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Dikmen’de önceki gün polisevine saldıran örgütün CHP ile ortak eylemler yaptığını savundu. Erdoğan, demokratikleşme paketini de 30 Eylül’de açıklayacağını söyledi. Erdoğan, dün Malatya’da bir araya geldiği sivil toplum kuruluşu temsilcileri ve kanaat önderlerine yaptığı konuşmada özetle şunları söyledi:

– 30 EYLÜL’DE AÇIKLAYACAĞIM: Demokratikleşme paketini kamuoyuna duyuracağız. Büyük ihtimalle ayın son günü pazartesi günü (30 Eylül) Ankara’da bu açıklamayı yapacağız. Türkiye’yi ağırlıklarından kurtaracak, yeni bir aşamaya geçmiş olacağız.
Açıklayacağımız paketle 11 yıldır yaptığımız reformların yeni halkasını, sürecin yeni bir safhasını başlatmış olacağız.

– SERMAYE İSTİKAMET ÇİZEMEZ: Bize sermaye, medya amiralleri istikamet çizemez. Bu yola böyle girdik, böyle gidiyoruz. Bizim hiç kimseden gizlediğimiz bir paket yok. Ana muhalefet diyor ki, ‘Bunu niye gizliyorlar?’ Bunu sizlerle birlikte yapamadık. Varsa sizin de yapacağınız yapın.

– ANAYASADA İPE UN SERİYORLAR: Yeni Anayasa konusunda şu anda çalışmalarda iş ağır gidiyor. Sürekli manevra. Madem mutabıksınız 59 maddeyi Meclis$ten geçirelim. Ona da yanaşmadılar. Niye, bunların işi gücü ipe un sermek.

– ALEVİ İSTİSMARI UYARISI: Çok kirli, çirkin bir oyun oynanmak, bir tezgâh uygulanmaya sokulmak isteniyor. Adıyaman’da olduğu gibi Malatya’da da Alevi kardeşlerimizin hissiyatı istismar edilerek, çok çirkin tahrikler yapılmak isteniyor. CHP’nin bizzat Genel Başkanı ve bazı milletvekilleri, Malatya başta olmak üzere bazı illerimizde Alevi vatandaşlarımızı tahrik etmek suretiyle bayat bir senaryoyu hayata geçirmeye çalışıyorlar.

– ATEŞLE OYNUYORLAR: CHP milletvekilleri ateşle oynuyor. Reyhanlı saldırısını yapanlarla, CHP’yi Şam’a götüren rehberlerin nasıl bağlantılı olduğunu delilleri ile ortaya koyduk. Dün (önceki gün) Ankara’da Emniyet Genel Müdürlüğü binasına ve polis evine roketatarlı bir saldırı gerçekleşti. AK Parti Genel Merkezi’ne saldırı düzenleyen örgüt ve kişi dün de Ankara’da kanlı bir eyleme kalkıştı. İşte Taksim’de CHP ile bu örgüt yan yana kol kola eylem yaptılar. ODTÜ’de CHP milletvekillerinin gölgesinde bu kanlı örgüt birlikte eylemler yaptı. Tüm uyarılarımıza rağmen CHP ve özellikle bazı CHP milletvekilleri hassasiyetleri kaşımaya devam ediyor, bu kanlı örgütlerle adeta el ele kol kola hareket ediyorlar. Barikatların en önünde, şiddet olaylarının en önünde CHP milletvekilleri var.

– ÖRGÜTLERDEN UMUT ARIYOR: Eli kanlı terör örgütlerinin kaos senaryolarında umut arıyor. CHP’nin Genel Başkanı eli kanlı diktatörlerin sırtını sıvazlayıp, eli kanlı terör örgütleri ile ortak eylem yapıyor. AK Parti binasına, emniyet genel müdürlüğüne, polis evine roket atanlarla kol kola yürüyenlerden barış hasıl olmaz. Kendisi 9. yüzyıldaki Haçlı Seferleri’nden bugüne gelemez oldu. Çanakkale’de bize saldıranlar Haçlı zihniyeti değil miydi?

– SALDIRAN CEVABINI ALIR: Bizim barışımıza, topraklarımıza biri saldıracak olursa aynen cevabını alır. Kimse bize çirkin benzetmeler yapmasın. Güvenlik ve istihbarat birimlerimiz her türlü olayın üstüne gidiyor. Failleri buluyor. Dünkü (önceki günkü) olayda da gece saat 12, buldular neticesinde. Bir tanesi ki o bizim partimize de saldırandı, onu öldürdüler, diğeri ağır yaralı Gazi’de yatıyor. Bu tür şeylere tevessül edenler, cevabını alacak.

– TURİST GİBİ Mİ TAKİP EDECEK: CHP’nin Genel Başkanı helikopter düşürülünce ‘Başbakan gaz alıyor’ dedi. Bu ifade kullanılır mı? Bizim sınırlarımızı iki km sen geçeceksin, uyarılara rağmen bu ihlali devam ettireceksin, Türkiye’nin fantomları da orada turist gibi seni takip edecek.

Bir önceki yazımız olan Ali İsmail Korkmaz olayında bir ilginç gelişme daha! başlıklı makalemizde ali ismail korkmaz, beşik otel ve Çevik Kuvvet polisleri hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *