Erdoğan ateşle oynuyor

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın 30 Eylül’de açıklayacağını ilan ettiği ‘demokratikleşme paketi’yle ilgili “Paket PKK’nın zorla, baskıyla ve dayatmayla elde ettiği yeni bir kazancı, yeni bir başarısıdır” dedi.
‘Millet tuzağın farkında’
Bahçeli, dün yaptığı yazılı açıklamada “AKP hükümeti zayıfladıkça, etki ve nüfuz alanını kaybettikçe, sahip olduğu siyasi destek ve ilginin seviyesi azaldıkça hırçınlaşmakta. Türkiye bir ucunda AKP’nin, diğer ucunda PKK’nın pozisyon aldığı çıkmaz bir sokağa kıstırılmış haldedir” dedi. Başbakan Erdoğan’ın, PKK’nın taleplerine boyun eğdiğini ve çaresizce diz çöktüğünü iddia eden Bahçeli, şu ifadeleri kullandı:
“Günlerdir konuşulan, İmralı-Kandil ve Ankara üçgeninde içeriği hazırlanan, kamuoyuna bazı maddeleri sızdırılarak tartıştırılan demokratikleşme paketi PKK’nın zorla, baskıyla ve dayatmayla elde ettiği yeni bir kazancı, yeni bir başarısıdır. Demokratikleşmeyi pakete sığdıran, özgürlük ve demokrasiyi teröristlere endeksleyen, barış ve çözümü İmralı canisinin yeni format arayışına çivileyen Başbakan ateşle oynamaktadır.”
Türk milletinin, tuzağın ve oynanan oyunların farkında olduğuna dikkati çeken Bahçeli şöyle devam etti:
“Yaklaşık 11 yıldır demokratikleşme konusunda bir arpa boyu mesafe alamayan AKP zihniyetinin, PKK ivmeli ve icazetli paketlere umut bağlaması, bu kapsamda kardeşlik adına son derece önemli bir adım atılacağını iddia etmesi kuyruklu yalan olmanın ötesinde yenilmiş ve aşağılanmış iktidar halinin tercümesinden başka bir şey değildir.
Türk gençliğini inançlı ve tinerci diye ikiye ayırması, tencere-tava çalanları horlaması ve öğrencilere orman yolunu göstermesi Başbakan’ın ruh halini ve kararmış kimliğini ortaya koymuştur.”

Bir önceki yazımız olan Milli Güvenlik Kurulu'nda tarihe geçen konuşmalar başlıklı makalemizde 28 şubat, devlet sırrı ve Güven Erkaya hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *