‘Engellileri insan yerine koyduk’

Ak Parti Milletvekili Ziyaeddin Akbulut yaptığı gafla çok konuşulacağa benziyor. Ak Parti hükümetinin çıkardığı yasaları hatırlatan Zİyaeddin Akbulut, ‘engellileri biz insan yerine koyduk, adam yerine koyduk’ dedi.

Tekirdağ’ın Çerkezköy ilçesinde yapımı tamamlanan Müjgan Serkan Karagöz Mesleki ve Özel Eğitim Merkezi’nin açılış törenine katılan Ak Parti Milletvekili Ziyaeddin Akbulut, şöyle konuştu:

“Bu insanlar sokağa çıkamıyorlardı, evlerde saklanıyorlardı. Anneleri babaları bu insanları sokağa çıkarmaya sıkılıyordu, utanıyordu. Ama hükümetimizin 2005 yılında çıkardığı yasa ile biz engellileri insan yerine koyduk, adam yerine koyduk. Bazıları ‘eskiden evimizdeki engelli, yatalaklar bir an önce ölse de kurtulsak diye Allah’a yalvarırdık’ diyordu. Şimdi ‘aman ölmesin, evimizin bereketi bu. Ben onun yüzünden devletten 450-500 lira bakım ücreti alıyorum, aman ona bir şey olmasın diye bakıyoruz’ diyorlar. İşte zihniyet değişikliği bu” dedi.

Bir önceki yazımız olan PKK yeni Roj TV için vergi topladı başlıklı makalemizde devlet istihbaratı, haraç ve istihbarat hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *