En ucuz iphone Çinlilere verilecek

Apple, düşük fiyatlı iPhone’larını Çinli operatör China Mobile’a göndermeye hazırlanıyor. Bu anlaşma Apple’ın dünyanın en büyük akıllı telefon pazarına katkısını önemli oranda artıracak.

Apple, 700 milyon abonesi olan China Mobile’la bir süredir anlaşmaya çalışıyordu. Satışlar açısından Çin, Apple’ın ABD ve Avrupa’nın ardından üçüncü büyük pazarı durumunda.
Bu salı günü Apple’ın Kaliforniya’daki merkezinde iki yeni telefon modelini lanse etmesi bekleniyor. Bunlardan birinin üst birinin de düşük fiyatlı model olması bekleniyor. Konuya yakın kaynaklara göre, Apple’ın telefonlarını ürettirdiği Foxconn’a, China Mobile’ı yeni düşük fiyatlı iPhone’da listesine eklemesi istediği belirtiliyor.
İki tarafın resmi anlaşma imzalayıp imzalamadığı ya da telefonların ne zaman gönderileceği bilinmiyor. Apple’ın telefonlarının China Mobile tarafından satılması şirket açısından kritik öneme sahip. Apple’ın en çok satan telefonu iPhone rakibi Samsung’a pazar payı kaybediyor. Ayrıca Apple, yenilikçilik algısını kaybettiği şeklindeki algıyla mücadele ediyor.

Bir önceki yazımız olan Prens kapıda kaldı! başlıklı makalemizde Buckingham, Buckingham Sarayı ve hırsız hakkında bilgiler verilmektedir.

netgazetesi

http://www.netgazetesi.net

You may also like...

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *